Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A "macskás nő" sztereotípia?

A "macskás nő" sztereotípia?

Figyelt kérdés

Mindig is akartam macskát, szeretem őket, de nem mertem belevágni, mert sokat lenne egyedül, egyedül élek és régóta nincs párom.

Körülnéztem menhelyen a múlt héten és kérdeztem ismerősöket van-e valahol kiscica.

Erre többen mondták,hogy így "macskás nő" leszek, sosem lesz senkim és a macskám fog megenni öregkoromban, ki se fogok mozdulni hanem a macskámmal ülök majd otthon, nem mehetek programokra, utazni mert egyedül nem tudom majd hagyni, vegyek kutyát inkább, mert sétáltatás közben ismerkedhetek stb.

Ennyire beszűkíti az ember életét, ha macskája van? Szerintem ezek elég gonosz szövegek...az egyik, aki ezt mondta, tart is macskát,igaz neki van férje.

Én nem gondolnám, hogy az ember nagyon magába fordulna ha állata van (én régebben madarakat tartottam csak), de elbizonytalanodtam.


2017. júl. 23. 07:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Ne törődj más véleményével! Éld úgy az életed ahogy Neked jó! Ha macskát akarsz akkor tarts! Ez nem jár együtt azzal h macskás nő leszel!
2017. júl. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Jajj, ne már! Ne mások véleménye alapján dönts. Nyugodtan fogadj örökbe egy cicát, hidd el, neked is jobb lesz. Egy cicától nem lesz macskásnő senki sem. Rengeteg pasit ismerek meglepő módon, aki szereti a cicákat. :D
2017. júl. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Imádják megbélyegezni az embereket, főleg a nőket sajnos.

Az ilyen megbélyegzők pedig általában söprögethetnének egy kiadósat a saját ajtajuk előtt.

A macskát amúgy jobban egyedül lehet hagyni, mint a kutyát.

2017. júl. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Bátran fogadj örökbe egy cicát, sokat alszanak napközben, szóval nem baj, ha nem vagy Nonstop vele. Ha van egy kis szerető cicuskád, akiről gondoskodsz még szimpatikusabbá válsz a legtöbb férfi szempben.
2017. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Nekem gyerekkorom óta vannak macskáim. Kutyám sose volt, nem szeretem őket.

Vannak barátaim, munkám, ki szoktam mozdulni. Nyaralni ritkán járok, mert nem mindig van rá pénzem...de ha megyek, arra a pár napra rábízom a macskámat egy barátomra (adok neki kulcsot a házamhoz, ő pedig ránéz)

2017. júl. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Pont fordítva. Ha kutyád van, akkor rohanni kell haza, nem lehet csak úgy elmenni otthonról amikor csak akarsz, mindig meg kell oldani a felügyeletét, ha sokáig távol vagy. Szerintem egy macska sokkal kisebb gond.
2017. júl. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Ne mások véleménye alapján válassz magad mellé társat, mert később csak megbánod! Az állatnak és neked is csak rossz lesz.


Én többek között azért is döntöttem egy cica mellett, mert egyrészt imádom őket és régóta vágyom egy benti cicusra, másrészt a jelenlegi életvitelemhez nem passzolna egy kutya. Nem vagyok a kedvencem ellensége, hogy nem tudom megadni neki azt, amire szüksége van.


Egyébként nekem is "viccelődtek" az ismerőseim ezzel az őrült macskásnő sztereotípiával, hogy idézem, "most még csak egy, 5 év múlva 30 macskám lesz". A többségük nem is gondolja komolyan, vagy épp maga is macskatartó, aki szereti a cicáját. Szerintem ne vedd magadra annyira. Aki meg mégis komolyan, rosszindulatból mondja, annak a véleményével meg ne foglalkozz.

2017. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Utolsoval ertek egyet! Egy macska miatt nrm kell hazarohanni, nem kell napirendet tartani hogy mikor kell levinni setalni etetni stb...ergo sokkal nagyobb szabadsagod van barmit barmikor csinalni. Ha nem ersz haza idoben, akkor takarithatod a kutya piszkot, de ha pl telen vagy esiben viszed setalni es lakasban tartod, akkor meg a kutyat "furdetheted" minden alkalommal ki a latyakbol meg sarbol....sokkal de sokkal korulmenyesebb kutyat tartani!

A macska siman elvan 2 napot is egyedul, ha teszel ki neki elegendo elelmet meg innivalot. Nem kell vele otthon ulni, alszik ugyis egesz nap...

Az almot megtanulja hasznalni 2 nap alatt, ezzel sem lesz problemad.

Szerintem ilyen macskas no sztereotipiat olyan emberek hoznak fel, akiknek sosem volt macskajuk...ezek utan meg nem tul intelligens dolog ugy leszolni a masikat, hogy fingjuk nincs mirol beszelnek!

2017. júl. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
#6-osra gondoltam!
2017. júl. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

A kutya okoz állandó problémát, mert ha lakásban van naponta 3x le kell vinni,nincs az hogy meló után elmész valahová ,mert előbb haza kell menned ,le kell vinni a kutyát megpisiltetni stb.Mindez reggel korán is ,ezért kell korábban kelned ,hogy levidd a kutyát és ez azért nem kis macera és fáradtság. Nem foglalja el magát ,rág , ugat,nyüszít ,szomszéd feljelent ,ha nincs vele foglalkozva.


A macska sokkal jobb ilyen téren ,mert nagyon jól elvan egyedül, szobatiszta ,nem kell sétálni vinni. Ha meg kertben van ,akkor különösen önellátó.Egy önetetővel és egy vödör vizzel akár egy hétre is otthagyható. A kutya sokkalta jobban bekorlátoz és felesleges programot csinál.


A pártalálás meg sok mindenen múlik de a macska meglétén nem. Maximum ha szőrallergiás a kiszemelt egyén,akkor nem tetszhet neki.

2017. júl. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!