Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora hülyeség ez?

Mekkora hülyeség ez?

Figyelt kérdés

Egy csomó embertől hallani itt is meg úgy általában mindenhol, hogy a kutya milyen hűséges, az ember legjobb barátja, míg a macska le se sz@rja az embert.

Honnan jött ez, mi az alapja ennek az egésznek? Én éppen az ellenkezőjét vettem észre: a legtöbb kutya sok emberrel barátságos, nem csak a gazdájával, míg a macskák inkább egy emberhez kötődnek, az idegeneket nem engedik közel magukhoz (persze vannak ilyen mindenkivel barátságos macskák is, de ez a ritkább eset). Ez alapján nem pont a macskák a hűségesebbek?

Sokan érvelnek ilyesmivel, hogy "a macska csak kajálni jár haza, csak arra jó nekik az ember, hogy etesse őket" stb. Ha valaki úgy tart macskát, hogy kiteszi neki a kaját minden nap aztán utána egyáltalán nem foglalkozik vele, akkor ne lepődjön meg, hogy a macska csak az étel miatt fog hazajárni. Hogy egy kutyával naponta több órát sétálnak, játszanak, az természetes (már akinek), de hogy egy macska ugyanennyi törődést igényel, addig már nem jutnak el ezek a rettentően okos emberek?

Nem sértegetésnek vagy provokációnak írom ezt a kérdést, és egyformán szeretem a kutyákat, macskákat, de nagyon unom ezeket a macskás sztereotípiákat.

A kutyákkal kapcsolatban is sok hülyeséget hallani, de valamiért a macskáknál sokkal jellemzőbb ez, hogy a gazdájuktól nem kapnak szinte semmi törődést, és utána még az ő rossz természetükkel magyarázzák azt, hogy nem kötődnek az emberhez.



#kutya #macska #tévhit #sztereotípia #felelőtlen_állattartók
2015. máj. 10. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

A macska is kötődik az emberhez, de ez egy egészen más fajta kötődés, mint egy kutyánál. Egy kutya (ideális esetben) elfogadja a gazdit vezéreként, és hüséges falkatagként engedelmeskedik neki. A macska szerintem sosem fog elfogadni mint vezér, inkább más miatt fogad szót. Abban is lehet valami, hogy a macska valamilyen szimten kihasznál, de ettől szeret, csak teljesen más a kapcsolat egy macskával mint egy kutyával.

Egyébként is két külön fajt tök felesleges összehasonlítani. Hasonlítsd össze egy hörcsöggel,,,,elég nehéz, nem is beszélve arról, hogy teljesen értelmetlen.

2015. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Minkét állat tud hűséges lenni ez attól függ mennyit foglalkoznak vele és hogy nevelik.
2015. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően macskás vagyok, de kutyám van, mert a párom allergiás a macskákra, nagyon durván.


A macska is kiváló társa az embernek, de a kutya egészen más. A kutya egyrészt sokkal régebb óta él az emberrel, másrészt olyan szintű együttműködésre lett szelektálva, amire a macska sose volt. A kutya arra vágyik, hogy együtt dolgozhasson az emberrel, ez van kódolva a génjeiben. A macska és az ember között nincs ilyen kapcsolat.


A macskáról pedig az az általános tapasztalat, hogy elsősorban az otthonához ragaszkodik, és ezért pl vigyázni kell költözéskor - ezt macskás könyvek is leírják, hogy szoktatni kell, haza ne menjen. A kutyát meg nem érdekli, csak a gazdával legyen.

2015. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2.vagyok igaza van az elsőnek egy macska sosem fog úgy kötődni mint egy kutya.A macska azért nem függ annyira az embertől.Ezért van az a viselkedésük hogy más macskákkal kóborolnak és az se biztos hogy hazamegy enni mert fog pár egeret és az jó neki.
2015. máj. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
a macskám a legjobb barátom
2015. máj. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hogy másféle a kapcsolat az emberrel, az nem vitás, de miért mondják azt, hogy a macskát nem érdekli az ember, csak helyhez kötődik? Több macskánk és kutyánk is volt, a macskák közül kettő engem szeretett leginkább (pedig nem én etettem őket), csak nekem hagyták, hogy megsimogassam őket... hogy kihasználják az embert, az hülyeség, állatoknál szerintem nincs értelme kihasználásról beszélni.
2015. máj. 10. 16:00
 7/15 A kérdező kommentje:

#4 azt én sem mondtam, hogy úgy kötődik, mint egy kutya, de legalább annyira kötődik, csak másképpen (pl. máshogy mutatják ki)

Sok olyanról hallani, hogy valaki sokáig együtt él a macskával, aztán amikor elmegy otthonról és másokra bízza, a macska napokig keresi, enni sem akar.

2015. máj. 10. 16:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A kutya falkaállat, a macska meg nem, és ezért sokkal önállóbb, kevésbé kötődik, és bizalmatlanabb az idegenekkel. Ez az általánosan elfogadott nézet.

De nekem volt olyan macskám, amivel volt olyan jó kapcsolatom, mint a kutyámmal.

2015. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
#8 pont erről van szó, hogy egy macskával is ki lehet alakítani ugyanolyan jó kapcsolatot mint egy kutyával, de a legtöbben ezt meg se próbálják, mert hogy egy macska erre úgysem képes. Pedig elég ugyanannyi időt rászánni, mint egy kutyára.
2015. máj. 10. 16:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem mondhatnám, hogy sok időt töltöttem volna vele. A nagyszüleimnél élt, és leginkább nyáron voltam ott, de akkor eszméletlen nagyokat játszottunk és nagyon szerettük egymást.


Szerintem erről, amiről írsz, nem a kutyások tehetnek, ez a macskások sztereotípiája.

2015. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!