Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megalapozott a pitbullokkal...

Megalapozott a pitbullokkal szembeni sztereotípia?

Figyelt kérdés

Igazából nem vagyok érdekelt a témában (kutyám sincs) és szerencsére nem is volt rossz tapasztalatom, csak néhány kérdést olvastam itt a gyk-n ezzel kapcsolatban és megnéztem egy két kutyás videót, viszont nekem kívülállóként is az tűnik fel mindig (az utcán sétálva), hogy azért a kutyák mindig az adott gazda személyiségét testesítik meg. Elhiszem, hogy a pitbull békés, gyermekszerető kutya, aki a lénynek sem ártana, csak akkor mi az oka annak, hogy mindig csak izomagyú (legalábbis jó fizikumú) fickókat látok ilyen kutyákkal. Pl.: https://www.youtube.com/watch?v=W4V6HYiuIns

Legalábbis én még sosem láttam, hogy egy 30 kilós kisfiú vagy egy 50 kilós törékeny nő sétáltatott volna pitbullt. Mielőtt valaki lehülyézne, elmondom tényleg laikus vagyok, csupán arra vagyok kíváncsi, hogy ha az utcán találkozok egy ilyen állattal, akkor mit várjak tőle? Inkább megforduljak és egy másik utcán menjek végig, vagy ugyanúgy vegyem tudomásul a jelenlétét, mintha egy csivava lenne?



2016. jan. 27. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sok emberben él a félelem ezektől az állatoktól, ne félj tőlük!!!! Igazából részben megalapozott, mivel rengeteg kutyatámadás történt. De!!!!! Mint minden kutya ez is a gazdától hülyül meg/lesz a világ legcukibb kutyája. A következőt javaslom: ha a GAZDA tűnik hülyének, vagy húzza őt a kutya akkor menj az utca túloldalára, de ne menekülj el a helyzet elől!!!! Ha a gazdi normális, a kutya mögötte póráz nélkül/mellette LAZA pórázon megy akkor nem lesz baj.De ne fêlj, ezek is csak kutyák, és megérzik ha bizalmatlan vagy velük kapcsolatban, maradj nyugodt, és minden rendben lesz. Remélem segítettem.
2016. jan. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan csak divatból választják ezt a fajták, egyébként meg fogalmuuk sincs a kutya igényeiről, meg úgy általában a kutyatartásról nevelésről. Tiszelet a kivételnek. De a sok támadás is azért van, mert nem tudják/ akarják megnevelni a kutyájukat, nem ők a falkavezérek a kutya szemében, így nem meglepő, hogy magasról tojik a gazdája fejére. Ha meg az utcán találkozol egy ilyen kutyával, első pillantásra úgysem fogod tudni megállapítani, hogy na ez most egy jól nevelt kutya, vagy egy "vadállat".
2016. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon keménynek kinéző kutyák, ami nem csoda, hiszen harcra használták. Gondolom ezek a fő okai annak, hogy a kigyúrt fickók ilyet szeretnének.

Ha nem foglalkoznak vele rendesen, akkor bármelyik kutya lehet macerás.

Ennek ellenére a pitbull "alapjáraton" nagyon aranyszívű kutya :)


Személyes tapasztalatom ugyan nincs, de van egy roti-németjuhász keverékem. Iszonyat kemény kutya, de amint kilépek az ajtón folyik rám C:

2016. jan. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

2-es!

Meg lehet állapítani annak aki ért hozzá hogy milyen a kutya. Testtartás alapján könnyen. Ha a kérdező kicsit nézeget itt-ott okos dolgokat ő isa meg fogja tudni állapítani. 1-es voltam.

2016. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kell hozzájuk egy bizonyos fizikai erő, ez tény, de nem azért, mert "vadak", hanem szimplán bivalyerősek. Sajnos sok idióta státuszszimbólumként tartja őket, és mivel harci kutyák, abszolút el is lehet rontani őket. De ez egy csivavára is igaz. Normális gazda mellett a kutya is normális lesz. Ezek a fajták alapvetően más állatokra jelenthetnek veszélyt, az embereket imádják, és mivel nagyon magas a fájdalomküszöbük, még a kisgyerekek húzás-vonását is vigyorogva élvezik.

Szóval nem kell félni tőlük, de a köteles óvatosságot be kell tartani, amit minden kutyával szemben. Amíg jobban meg nem ismered a gazdát és a kutyát, ne legyenek különös előítéleteid a "harci" kutyákkal kapcsolatban.

2016. jan. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Alapvetően a piteket úgy találták ki, hogy más kutyákkal szemben agresszívan viselkedjenek, de egy embertől bármit eltűrjenek. A ringben bárki bátran szétválaszthatta a verekedő kutyákat anélkül, hogy azok odakapnának(jó, nyilván voltak ettől függetlenül balesetek). Éppen ezért az igazi, "game" pitbull az emberekkel szemben bizalmas. Na, Magyarországon nem találsz game pitbullt :D Bátran meglehet nézni, hogy az eredeti pitek, hogy néztek ki. Sokkal vékonyabbak, könnyebbek, szálkásabbak és fordulékonyabbak voltak. Kutyás sportokra máig tökéletesek.

A magyar "pitbúúlok", meg "sztetfordsírek" meg sem közelítik az "elődöket". Rengeteg van belőlük, de mind máshogy néznek ki. Ritka az igazi, törzskönyves Staff, vagy pit. A nagyjuk valami szaporított, többgenerációs bulltípusú keverék, amit a gazdi valóban "pitbull"-ként vett meg, de nem azt kapta a pénzéért, amit várt :D Éppen ezért az ember sem várhatja el, hogy a viselkedésük olyan legyen, mint az egykor kitenyésztett game vonalnak.

Tele vannak a hírek a megvadult pitbullokkal, amint gyerekeket, idősnéniket, meg kiskutyákat marcangolnak szét, de mint tudjuk a média szeret túlozni. Viselkedésre semmivel sem különbek egy német juhásztól, vagy egy beagletől.

Naponta verekednek össze kutyák otthon, vagy parkokban és igenis történnek durva esetek, de az, hogy két mopsz megtépte egymást kevésbé ijesztő, mint hogy egy pitbull ""széttépett"" egy másik kutyát.

Összességében nem érdemes tartani tőle, vagy bármilyen más kutyától (: A gazda viszonyát kell megfigyelni a kutyával szemben és olvasni az utóbbi testbeszédéből. A szőr borzolása, a fülek hátracsapása, az ásítás és az orr nyalogatása az idegesség, illetve az agresszió jelei. Ilyenkor nem érdemes túl közel menni, de ha valaki elsétál mellettük, akkor sem fognak rögtön kiharapni.

Az agresszív kutyák általában pontosan azért agresszívak, mert nem viszik őket utcára. Ellenkező esetben a gazdi szokott szólni, hogy ne nagyon közelíts (:

2016. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem megalapozott. Ismerős lány kapott egyet ajándékba, ráadásul neki az volt a mottója, hogy ő nem szigorral, hanem szeretettel fogja nevelni (pffff), egy kis ádáz vadóc volt a kutyája, de csupaszív kis dög, szemernyi rosszindulat, vagy gonoszság nem szorult bele. Ott csinált hülyét a gazdáiból, ahol csak tudott, de sosem támadt se kutyákra, se emberre.
2016. jan. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Rossz gazda kezében minden kutya veszélyes, főképp ha egy ilyen erős fajtáról beszélünk. Alapjáraton nem félek a pitektől, de a környéken, ahol lakom, van egy család (a sötétebbik fajtából), és nekik ilyen típusú kutyájuk van. Akármikor amikor kiviszik sétáltatni a kutyájukat mindenki inkább visszafordul az utcán és más útvonalat keres, főképp, ha kisebb termetű kutyáról van szó, és nem a pit miatt, hanem az idióta gazdái miatt, mert direkt uszítja másokra... Na az ilyentől elvenném a kutyát és örökre el is tiltanám tőle.
2016. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyen kutyák nem megfelelő tartás-nevelés mellett hajlamosak agresszívak lenni, bár hála égnek emberrel szemben nem jellemző, inkább kutyára, más állatokra mennek. Ugyanakkor ha normálisan vannak tartva és nevelve, tök normális, szociális, sőt, többségében kedves, játékos kutyák. Mindenesetre az nem jellemző egy kutyára sem, hogy elmész mellette az utcán és amikor mellé érsz, váratlanul megharap; azt látod messziről, ha akar valamit :D


És azért vesznek az izomagyú ostobák pitbullt, mert élvezik, hogy ő tényleg kemény, nem csak blöfföl, ellentétben ugye a kedves gazdával :) Nincs mit szépíteni, kompenzálnak. Főleg ezekkel a felfújt, diszfunkcionális, széles testű kutyákkal. Az igazi pit vékony, agilis, csupa szálkás izom, inkább terminátor, mint buldózer.

2016. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ha csak a kutyákkal szemben lehetnek agresszívek a nem megfelelően nevelt egyedek és emberre nem veszélyesek, akkor elméletileg nincs félnivalóm, hiszen nekem nincs kutyám akit sétáltatnék. Szerencsére igényes kertvárosi részen lakok, ahol nem élnek "kubaiak", mondjuk 1-2 eltévedt kóbor kutyát szoktam látni néhány havonta (nem pitbull). Azokkal szemben mi a legcélszerűbb attitűd fajtától függetlenül?
2016. jan. 27. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!