Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a jobb táp?

Melyik a jobb táp?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Ezeken kívül mit ajánlatok?(ivartalanitott cicanak)


2017. júl. 24. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem az első link. Azt mondják a royal canin nem jó.
2017. júl. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

"Azt mondják"

Meg "brit tudósok" XD

Van a RC-nél van jobb táp is (sok), de a kettő közül az RC a jobb!

2017. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igazából... XD Kettő macskám volt életemben, az elsőről ne s beszéljünk, a másodikat meg ilyen olcsóbakkal etettük... szóval én csak tippeltem. :)
2017. júl. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%
Az elsőről még sosem hallottam, a Royal Canin végülis jó lehet... Érdemes még a Josera tápok között nézelődni, illetve biztos vagyok benne, hogy Hill's is van ivartalanított cicáknak. :) Én mindig inkább a magasabb hústartalmú tápokat részesítem előnyben, érdemes ezt is összehasonlítanod egy-egy tápnál.
2017. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első is egy mondhatni "prémium", egyre híresebb táp. Persze az összetevőkből láthatjuk, hogy csak közepes. De szerintem az ár/érték itt oké.


A Royal Canin egy nagyon erős közepes táp, de gusztustalan az üzletpolitikája és az összetevői alapján (melyek nem is teljesen publikusak) sosem volt igazán jó táp. És nagyon nagyon drága.


Én is az "olcsóbbak" közül a Joserát tudom ajánlani. Valamint a Brit Caret. Szerintem van belőle ivartalanított macskáknak való is, de pl. az indoor sem különbözhet nagyon.

A Hill's viszont szerintem olyan mint a Royal, nem ajánlom. Ezekben az elsőhelyen a kukorica/gabona van tehát elvileg (a törvényből kiindúlva) az van benne a legtöbb ami rossz.


Ha drága tapokra is van pénzed, akkor Real Nature vagy Acana. Ezekből nincs külön ivartalanított macskáknak való, de lehet nekik adni mert olyan jó minőség. Az Acana az pl. nincs is olyan szinten hőkezelve mint a többi, hiszen annyira megbizható helyről származik az alapanyag és minden rendesen dokumentálva is van, nem úgy mint a Royal-nál. Ha rákeresel angolul, akkor láthatod, hogy a Royal Canin márkának nagyon sok botránya volt, az Acanának egy sem. (Illetve egy, de az a környezetbeli dologok miatt volt és nem is tagadták.)

Bár azért legyünk objektívek, lehet hogy az amcsi oldalakon ez azédt van így mert a Royal orosz, az Acana/Orijen meg kanadai.


Mindenesetre ha 1000-1300 Ft/Kg. körül szeretnél ebből az árból a legjobb minőséget kihozó tápot venni, akkor Josera, Brit Care.


Ha nagyon jót közepesen drágán akkor Real Nature, Taste of the Wild.


Ha az ár szinte mind1, de megbizható forrásból kell akkor Acana/Orijen.

2017. júl. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem is az első link. De én Whyskast használok. Bár nagyon sok jó táp van. Pl. Gourme (igaz elég drága).
2017. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Esteleg Optimanova? Az is jó, nem?

2017. júl. 29. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!