Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassunk össze két cicát?

Hogy szoktassunk össze két cicát?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz 2 hete, hogy lett egy kiscicám, aki most 12 hetes kislánycica egyébként és már úgy néz ki, megszokta az új lakóhelyét, illetve minket. Erre ma délután hazahoztak anyáék egy másik kismacskát, aki fiú, kb 8 hetes lehet, legalább is a méretéből ítélve, mondjuk arra gondoltam, lehet, egyidős az én cicámmal, azaz a kislánnyal, csak más fajta és ezért kisebb. Ugyanis az én macskám sima házi macsek, ez az új viszont úgy néz ki, mintha talán részben perzsa lenne, vagy valami hasonló macska, mert a feje is szélesebb, kerekebb, mint az én cicámé, meg a szemei is ilyen kis húzottak és ilyen kis zömök testalkata van, meg valamivel hosszabb szőre, mint a lánycicának. De mindegy amúgy xd

Szóval mióta idehozták a kisfiúcicát, az én macskám állandóan fúj rá, meg ha a közelébe megy az új macska, egyből rátámad. Mondjuk azért a fiú cicát se kell félteni, eleinte kicsit megilletődött, de egy óra elteltével már direkt provokálta is a lányt és simán leverte, amikor az meg nekiment. Próbáltam azt, hogy felváltva simogattam őket, hogy hátha úgy megkedvelik egymást, mert átkerül a szaguk egymásra vagy nem tudom, először a lány fújt, amikor a fiú cica után őt akartam simogatni, de utána nem is foglalkozott vele. És két egymás mellett lévő tálkából ettek, meg egymás mellett feküdtek, de amikor szembefordítjuk őket és meglátják egymás arcát, a lánymacska már egyből meg akarja támadni meg fúj, a fiúcica meg semmit nem csinál.

Szerintetek mit csináljunk velük, hogy megbarátkozzanak? Van egyáltalán még remény, hogy nem fogják utálni egymást életük végéig?


2017. júl. 26. 22:00
 1/1 Kata-92 ***** válasza:
A macskák nem demokratikus állatok. Ki kell alakulnia köztük, hogy ki a "főnök", nehezebben szokják meg egymást. Nekem három cicám van. a legnagyobb 10 hónapos lesz 3.án és egészen 4 hónapon keresztül csak ő volt. Egy szép napon elhoztam a tenyésznőstényemet az Elissát (maine coonokat fogok tenyészteni) és rögtön fújt rá. Nagyon utálta, ha levittem egy kicsit simogatni, amint hoztam fel morgott a kezembe és ha meglátta rátámadt. Ami nálam segített az az volt, hogy egy törölközőt hozzádörzsöltem a kicsi arcához, így átmegy rá az illat és betettem az etetőtálja alá. Így pozitív dologgal köti össze a szagát a kajával. A kandúr viszont, amikor megérkezett a kicsi pár nap alatt megszokta, a nagy a mai napig nem, pedig 2 és fél hete jött. Eltűri már viszont ma betettem őket egybe a hordozóba, hogy kivigyem őket a kinti kenneljükbe a nagy hangosan morgott a kandúrra. Valamiért nem bírja, de elviseli, ha nincsenek kis téren együtt. Nagy térben inkább elmegy, már nem verekszik, de én is remélem, hogy megszokják egymást, mert a nagy ivartalanítva van és ő lenne kint a kandúrral a kennelben állandóan, ha nincs nagyon hideg. A tenyész nőstényt nem tehetem ki hozzá, mivel fél évesen már tüzel, de nyilván, akkor még fiatal szülni. Illetve meg is van szabva, hogy 8 havonta lehet alom, úgy meg tuti több lenne, ami nem jó neki. Ezt a törölközős módszert próbált ki, törődj úgy is a régebbi cicáddal, hogy a másik nincs ott. Érezze, hogy őt is nagyon szereted és nem szorul háttérbe. Ez egy kicsit olyan, mint, amikor valakinek testvére születik. Én is szeretem mind a három macskám, de bizony, amikor a kicsik érkeztek valamennyire a nagy háttérbe szorult. A kicsinek új volt minden, figyelni kellett rá, hogy beszokjon, simogatni, hogy megszokjon engem és nekem minden nap volt egy óra, amikor a kicsit kiküldtem és a naggyal törődtem csak. Ez is fontos nagyon
2017. júl. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!