Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassunk össze 2...

Hogyan szoktassunk össze 2 cicát, amikor az egyik nagyon elutasítóan viselkedik?

Figyelt kérdés
eddig csak 1 macskám volt, lassan 1 éves. most találtunk és örökbefogadtunk egyet, azonban az idősebb cica menekl az uj jövevény elől ( pedig nagyon aranyos ). tudom hogy a macskák féltékenyek, de ez inkább pánikszerüen elrohan, és elbujik olyan helyeke ahol nem lehet elérni. nem eszik, nem iszik még piszkolni sem jár. nem szeretnék azonban egyik cicátol sem megválni. valaki tud erre jo megoldást?
2008. júl. 24. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez teljesen macskafüggő. Nálunk is van egy cica, kb. 1 hónapja került hozzánk, még pici (olyan 2 hónapos) és egy tündér. Legalábbis velünk, meg a többi kismacskával. A felnőtt macskák nem bírják elviselni. Bár míg eleinte elszaladtak tőle, most inkább ráfújnak és megpofozzák, ha a közelükbe megy. Tehát a kérdésedre válaszolva: idővel majd megszokják egymást, de hogy barátok is legyenek, az már tőlük (a természetüktől, vérmérsékletüktől és sok mindentől) függ majd.
2008. júl. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az se biztos hogy megszokják egymást.Ha a nagymacska lánycica akkor valószínűleg megszokja az új jövevényt de a kandúrok már nemhiszem.

Nekem is vannak nagymacskáim az egyiknek születtek régebben kicsinyei a lánycicám megszokta őket de a kandúr macskám azóta is fúj rájuk pedig már azóta a kicsik felnőttek.

Nem hajlandó eggyütt enni velük,messzire elkerüli őket és gyakran van úgy hogy napokig elmegy itthonról és csak akkor jön haza amikor éhes utána megint megy tovább.

Szóval ha a nagymacska kandúr cica akkor ne várd el tőle hogy megszokja a kicsit.De ha a kicsi lány akkor talán majd pár hónap múlva fogja megszokni

2008. júl. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem is volt hasonló problémám ezért megértelek, az enyémek ivartalanitás utáni napon kaptak hajba, öri hari lett, de már rendeződni látszik a helyzet én ugy kezdtem a visszaszoktatást, hogy eleinte külön helyiségben voltak aztán felcseréltem a szobáikat, később kicsit nyitva hagytam az ajtót ugy, hogy ne férjenek ki rajta csak szimatolni tudják egymást, amikor már nem fujtak egymásra akkor annyira hogy a fejük összeérhessen később amikor már megnyalogatták egymás fejét akkor percekre összeengedve aztán együtt etetés de ugy, hogy inkább előtte egy étkezést kihagyni/az éhség nagy ur/ igy lassan sikerült elérnem, hogy már elviselik egymást de még mindig csak felügyelet mellett, de már nem drámai a helyzet csak amig elértem ezt a szintet az 1,5 hónapomba került kicsit macerás, de ha szereted mind kettőt, akkor megér minden fáradozást, egyébként tényleg érdemes ivartalanitani mivel ha már nem dübörögnek hormonok nyugisabbak lesznek sokkal elfogadóbbak sok sikert próbáld ki te is hátha sikerül!
2008. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!