Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A lógófülű macskák azok most...

A lógófülű macskák azok most fajtatiszták vagy sem?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvasom, hogy fajtatiszták, tehát kell hogy legyenek rendes tenyésztők... De valahol meg azt olvasom, hogy hasonló módon speciálisan létrehozott "hibrid" mint a kutyáknál a labradoodle, pugle pl.


Mi az igazság?


2017. júl. 30. 07:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Fajtatiszták.
2017. júl. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Külön fajtának minősül, de valójában a brit macska "hibás" fülű változata. Két lógófülűt nem szabad pároztatni, mert az utódoknak ízületi és porcproblémái lesznek. Ezért a kiscicák úgy születnek, hogy az egyik szülőjük lógófülű, a másik rendes fülű brit cica.


Nekem nem szimpatikus, hogy az ember ilyen "hibát" hoz létre a tenyésztéssel csak azért, mert neki cuki. A lesunyt fül a macskák között a támadás jele, tehát a normál macskák sokszor agresszívnek is hihetik a különben jámbor lógófülűt. Én csak egy lógófülűt ismerek, de az szegény fájdalmak között él, nagyon gyengék az ízületei, alig szabad hozzáérni a hátához. Én nem tartom jónak ezt az egészet. Ostoba divat, aminek a cicák isszák a levét.

2017. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2017. júl. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor fajtatiszta, ha van törzskönyve. :)
2017. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!