Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macsek bolhátlanítása?

Macsek bolhátlanítása?

Figyelt kérdés

lassan 2 éves macska, de mostanság iszonyatosan bolhás. rengeteget vakarózik, és sokszor ki is vérzik neki ahol vakarja...:S

3. emeleten tartjuk, sosem volt még kiengedve...

nyakörvet nem viseli el, sajnos, már kisebb korában rá kellett volna rakni...

cseppeket próbáltam, be is csepegtettem, de lenyaldosta magáról az összeset...és nem vállt be, tele van bolhával, és állandóan vakarózik.

Valami gyógyszerszerűség nincsen bolhák ellen? mint pl. féreghajtó tabletta, csak "bolhahajtó"-ként :D?


2010. máj. 23. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
A cseppet a tarkójára, a két füle közé kell tenni, ahol nem tudja lenyalni. Ha nagyon sok a bolha benne, érdemes a cseppentés előtt irtószeres vízben megfürdetni. Állatorvostól, állatpatikában tudsz venni bolhairtó tablettát, amit vízben kell feloldani. Ugyanezzel a vízzel mossatok át mindent, ahol a cica szeret heverészni, a takaróját, párnáját pedig ki kell mosni legalább 50 fokban.
2010. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nah akkor ez volt a baj a cseppekkel, mert én a gerince vonalában csepegtettem végig....úgy volt a használati utasításban...:S

előszőr rápróbálok a cseppekre, meg kitakarítgatom a helyeket ahol legtöbbször van, aztán ha nem használ, jöhet a fürdetés....:D

köszi a választ :)

2010. máj. 23. 12:00
 3/5 anonim ***** válasza:
A fürdetést feltétlenül csináld meg, mert a bolhapetéket nem tudod csak a cseppel irtani.
2010. máj. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szia én bolhák és kullancsok ellen ajánlom mert nekem bevált..vegyél bolhairtó port vlami erős fajtát meg kutya sampont és egy tálba keverd össze a kettőt mindig annyit amennyi 1 fürdetéshez kell én 2x mosom meg mindig őket és hát megfürdeted a macskát ha 1 hétig csinálod hidd el nem lesz se bolhás se kullancsos(Y)
2010. máj. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen fajta cseppeket próbáltál...anno mi is próbálkoztunk mindennel, tiszta bolha volt már a lakás is...

Van egy tök jó spot on, az segített végül: Stronghold a neve, vényre lehet kapni, kb 2000 FT, de tényleg hatásos.

[link]


A macskából csak úgy potyogtak 2 óra múlva a döglött bolhák, ezután meg is fürdettük, akkor kijött még egy csomó, egy hónap után pedig már a lakásban sem voltak. A biztonság kedvéért megismételtük mégegyszer, de szinte felesleges volt.Benti cica ő is.

Próbáld ki szerintem! Én mindenkinek ezt ajánlgatom :-)

2010. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!