Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem szereti a cicám ha...

Miért nem szereti a cicám ha ölbe veszem illetve ha simogatom?

Figyelt kérdés
Egy kiscicáról lenne szó bejött a kertünkbe és megetettük azóta itt van.Szoktam vele foglalkozni,de csak játszani szeret.Amikor próbálom megsimogatni elkezd játszani a kezemmel,amikor meg ölbe veszem egyből kiugrik onnan.Miért ilyen furcsák a macskák?Még sosem volt macskám csak kutyám,de teljesen máshogy viselkednek.

2017. aug. 3. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Másik állatfaj, érthető, hogy másképp viselkedik. A kiscicák többsége még jobban szereti a játékot, mint a simogatást. Lehet, hogy ez később változni fog, de az is lehet, hogy sose lesz az a simogatós cica. Foglalkozz vele sokat, és akkor egyre jobban megbízik majd benned, és jobban tűri majd, ha ölbe veszed.
2017. aug. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm megpróbálom ha már bejött a kertbe akkor már felelőséggel tartozok érte.
2017. aug. 3. 21:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok macska van, amelyik elücsörög az ember ölében egész nap. Az én macskám kiskorában mindig az ölemben aludt, nemrég múlt egy éves, és utálja, ha felveszem, vagy ölbe veszem, nem tudom miért.

Olyan is van, hogy nem érzi ott magát biztonságban, nem tetszik neki, hogy "le van fogva", ezen nem is csodálkozok, ha nem régóta van nálad, nem alakult ki a kötődés, ha ki fog egyáltalán. A macska nem kutya, a kutyák emberközpontúak, a macskák inkább önállóak.

2017. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én macskám nagyon szereti ha felveszem és körbesétálom vele a házat. Viszont ha egy helyben vagyunk azt egy perc után megunja és menne.
2017. aug. 4. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!