Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem eszik rendesen?

Miért nem eszik rendesen?

Figyelt kérdés
A cicám két éves körüli, fiú cica (ivartalanított) és mostanában elég keveset eszik, ha eszik is szinte csak Whiskas kemény eledelt, hozzá jó sok vizet iszik, puha kajával is szoktam kínálgatni de csak belenyalogat. Eléggé kényes csak egy fajta puha kaját ette meg idáig a Rossmann-ban kapható Winstont, de lehet hogy megunta? Esetleg próbálkozzak mással? Van esetleg olyan ami nektek bevált és a cicátok szereti?
2010. máj. 23. 18:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem írod, hogy szobacica vagy kinti, de ha kint is van, akkor lehet, hogy vadászik magának ezt-azt, azért eszik kevesebbet. A mi cicánk rendszeresen jóllakik a szomszéd halastavából.
2010. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kinti-benti cica...este bent alszik, de nappal kimegy sétálgatni. Szerintem nem eszik máshol mert az utóbbi időbe lefogyott egy kicsit, lehet hogy valami baja van? (mindenre be van oltva)
2010. máj. 23. 18:59
 3/9 hell-ikon ***** válasza:

Elképzelhető, hogy megunta, de én azért megmutatnám dokinak, mert komolyabb dolog is húzódhat a háttérben.

Viselkedése nem változott meg? Nem lett kedvetlen, búval bélelt, elanyátlanodott?


Eléggé kényes, vagy inkább el lett kényeztetve?:)

Jó lett volna kis korában rászoktatni a változatosabb kajára, mert a gyári kaja csak magában... majdnem olyan, mintha te csak félkész, gyors kajákon élnél. Megérezné a szervezeted egy idő után:)


Az is elképzelhető, hogy szimplán a meleg miatt nincs igazán étvágya. Bár akkor éppen a puha kaját és nem a tápot enné. Próbálj néha-néha egy kis zöldséget is adni neki. A macskáknak is szükségük van rá.

Az enyémek imádják pl. rizi-bizit, de főzelék formájában eszik a sárgarépát, borsót, zöldbabot sőt még tököt is.

2010. máj. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltál:)


Nem, nem változott a viselkedése, ha változott volna már rég állatorvoshoz vittem volna :).


Háááát:P inkább elkényeztettem, sajnos kicsi korában betegen (influenza), lesoványodva kóborlott hozzánk, így fogadtuk be a drágaságot. Azóta már jó pár szurin túl van már:(

Ezért kap meg bármit amit megkíván, de az utóbbi időben teljesen odavolt a Winstonért, szinte csak azt evett pedig kínáltam csirkemellel, főzelékekkel is. Most pedig nem igazán eszik semmit, csak a száraz tápot, meg néha felvágottat. Most vettem ki a fagyasztóból egy kis csirkemellet ha kiolvad hátha eszik olyat, és csinálok hozzá egy kis zöldségköretet, valamelyiket csak megeszi:S:)

2010. máj. 23. 19:52
 5/9 hell-ikon ***** válasza:

Nincs mit:)

A szitu ismerős, a beteg macskát az ember hajlamos túlkényeztetni.:) pl. én is.:D

2010. máj. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám is pont ilyen finnyás, válogatós. Ő is csak nyalogaja az alutasakost, és a szárazat ropogtatja el.


Tanácsot kértem az állatkereskedésben, és ott ajánlották a Purina Cat Chow-t, amit ivartalanított cicáknak adnak, és a Friskies InDoorCat-et.

Azt is mondták, nem probléma, ha nem eszik alutasakost, mert az csak szója, hús nincs sok benne.


A két száraz nagyon bejött, azóta azt eszik, és néha, nagyritkán fogyaszt egy-egy pulykás-nyulas OptiCat-et (Lidl), amit - fene tudja, miért - egyedül hajlandó az alutasakosok közül elfogyasztani.


Szval, én a Cat Chow-t és az InDoor-t javasolnám.

2010. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Most kapott egy tányér csirkemellet, megette az egészet, szerintem nem lesz baj :) Köszönöm szépen a javaslatokat, kifogom próbálni :)

2010. máj. 23. 23:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Enyém a kitekat alutasakosakat szereti negyon! Meg a Kitekat szárazat is, nem annyira válogatós, de házikaját annyira nem szereti!
2010. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egyes tápokba olyan anyagokat kevernek a készítők amitől az állatban függőség alakul ki, ezért nem fogyasztja el a másik cég termékét.
2010. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!