Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskák párosodnak önszántuk...

A macskák párosodnak önszántukból a saját testvérükkel?

Figyelt kérdés

Van egy kismacskám, akit egy ismerősömtől hoztam el és azt mondta, a szülei testvérek voltak. De nem értem, miért párosodnak egymással, amikor van az anyukáján kívül 2 másik nőstény is, meg az anyja testvérén kívül egy másik kandúr macska is..

Ez mennyire megszokott a macskáknál, hogy ilyen közeli rokonok nemzenek kismacskákat? Bennük nincs valami ösztön vagy ilyesmi, hogy mondjuk a testvérüket ne akarják meghágni, mert beteg kiscica születhet ebből a viszonyból?

Egyébként a kiscica fekete színű és az anyja is fekete, meg az állítólagos apja is, a másik kandúr cica pedig szürke cirmos. Lehetséges, hogy mégse testvérek a szülei, hanem a szürke fiúmacskától van az én cicám is, csak kinézetre az anyjára ütött?


2017. aug. 6. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Fuuu...

Mondd meg az ismerősödnek, hogy azonnal kérjen időpontot a macskái ivartalanítására, mert borzasztó, mennyire nem ért a macskákhoz, és beteg, felesleges almok származhatnak onnan.


Igen, sajnos ha a kandúrok be vannak indulva, gondolkodás nélkül erőszakolják a nőstényeket. A macskák pedig azt nem tudják, hogy testvérek utódai betegek lesznek.

2017. aug. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ott, nem csak egy kandúr "készítette" a kiscicákat. Az hogy egytől látták is a műveletet nem jelent semmit. Azt én sem értem, hogy miért nincsenek ivartalanítva. Téged sem értelek, miért hoztad el, ha tudod, hogy belnyésztett macskák.
2017. aug. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mert amikor mondtam, hogy elhozok egy kiscicát, még nem tudtam, hogy elvileg testvérek a szülei..

Mondjuk nem látszik rajta, hogy bármi baja lenne, az állatorvos is ránézett, amikor az első oltását kapta múltkor és ő is azt mondta, egészséges.

2017. aug. 6. 16:45
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja amúgy én is kérdeztem régebben, miért nem ivartalanítják a macskáikat, erre úgy néztek rám, mint valami hülyére..Meg mikor mondtam, hogy én ivartalaníttatni szeretném a cicámat, mert a szüleim nem örülnének, ha ideszülne egy csomó kismacskát, mondták, hogy jajj de nem szabad, mert ha úgy ivartalanítják, hogy még egyszer se szült, akkor beteg lesz, meg ilyesmik...Szóval ebből is látszik, mennyire "jártasak" ezekben a dolgokban, ilyen embereknek szerintem mondhatok bármit :/
2017. aug. 6. 16:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig elszomorít, mikor ilyen hülye embereknek van állatuk, és a sok hülyeségnek hiszek, foggal-körömmel kapaszkodnak belé. :(
2017. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy párosodnak, ha ezt a gazdáik nem akadályozzák meg. De így utólag már nem lehet megmondani, hogy ki is az apja a cicádnak, lehet akár a másik kandúr is. Az anyja valószínűleg több kandúrral is párosodott.
2017. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :( Egyébként hogy lehet ezt megakadályozni?
2017. aug. 7. 01:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Ivartalanítással...
2017. aug. 7. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!