Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elszokott a macskam, mit...

Elszokott a macskam, mit tegyek? Sajat tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2 eves ivartalanitott fiu macskám van, ma egy masik macska megjelent az ablak alatt, es elfutott vele. Probaltam utanuk menni, de mire odaertem, eltuntek.

Probalok optimista Lenni, hogy megis csak 2 eve nalam van, es tudja hol a helye, vagy hazajon enni.

Nem is attol felek, hogy nem talal haza, hanem hogy megeszik valamit, Ami megmérgezi, vagy valami nyomorek belerug.

Kerlek nyugtassatok meg, mondjatok sajat tapasztalatokat, nagyon ideges vagyok.



2017. jún. 29. 04:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Belerúgni nem fognak, ha csak nem annyira szelíd és bizalmaskodó, hogy vadidegenhez odamegy. A méreg is kb elhanyagolható. Am igen, haza fog menni.
2017. jún. 29. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%
Nincs ilyen tapasztalatom szerencsére. Nekünk macskabiztos kertünk van. Nem tud a miénk kimenni és másik sem bejönni. Nem mintha elmenne bárkivel vagy bármivel is. Az enyém személyhez ragaszkodik és az én vagyok. Igenis sokat számít a macska fajtája is.
2017. jún. 29. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi az hogy elszökött? Nem lehet hogy te fújod fel az esetet?

Azt mondod ma szökött el, de attól hogy elmegy egy lánycicácal, még ma simán visszajöhet. Amikor kinti benti cicáim voltak és ivartalanítottak,ők is csomószor kimentek csavarogni de nap végére visszajöttek. Egyébként meg ők nem kisbabák. Vadásznak, mindig is vadásztak, most benti cica van de ha meglát egy bogarat akkor is rögtön elkapja. Attól nem félsz? Majd ha nap végén sem jön akkor kezdhetsz aggódni. Egyébként nekünk volt hogy az előző macskánkat kirakta apu, kb 30-40 kmre, és 3 hónap után hazatalált. Nagyon szeretett minket. :) Esetleg ha nem lesz meg plakátolni lehetne, körülnézni hova tűnhetett, ha meg nem megy haza akkor sajnos nincs mit tenni. De új cicák mindig vannak és lesznek szóval biztos hamar beleszeretsz egy újba is.

2017. jún. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Megint fiu macskázol?

Macska:Kan, Nőstény

2017. jún. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem túl aggódnod. Biztos haza fog menni:)
2017. jún. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dzseri ***** válasza:
100%

"nekünk volt hogy az előző macskánkat kirakta apu, kb 30-40 kmre, és 3 hónap után hazatalált."


Apád igazi felelősségteljes, jó ember lehet. A probléma megoldó képessége is fantasztikus. Megjegyzem bűncselekményt követett el " Aki b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


"De új cicák mindig vannak és lesznek szóval biztos hamar beleszeretsz egy újba is."


De látom, nem esett messze az alma a fájától.

2017. jún. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem kijaros cicam van.Egyszer kiesett az erkelyrol es eltunt,de szerencsere 3 nap utan hazajott.Meg par alkalommal "megszoktette" a szomszed benti cicajat.De mindig hamar meglett a masik cica.Jard korbe a kornyeket es probald hivni ot.
2017. jún. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, haza fog menni a cicád! A tájékozódási képességük nagyon jó, és gondolom otthon finom vacsora várja. Ha ivartalanítva van, akkor nem fog a párzási ösztön miatt más cicákkal összeverekedni vagy súlyos, fertőző betegségeket elkapni. Ha nem hajtja az ösztön, kevésbé felelőtlen: nem fog átrohanni egy lánycicához az úttesten a kocsik előtt, vagy olyan emberhez odamenni, akinek fenyegető a testtartása, vagy esetleg kiabál rá. Fűfélék esetében, a cicák ösztönösen érzik melyikből ehetnek és melyik az, amelyiket el kell kerülniük. Csak akkor van veszélyben, ha a környéken mérgezik az egereket és a cicád olyan éhes, hogy megeszi őket.

Gyerekkoromban sok cicám volt, a szüleim a régi elveket vallották a macskákkal kapcsolatban, főút mellett laktunk, mégis csak az udvaron lehetett a cica, oltatlanul, ivartalanítatlanul. Nagyon sokszor tűntek el cicáim, de néhány nap múlva mindig visszajöttek. Volt, aki néhány hónappal később, de megkerült. Nekem nagyon nagy fájdalom volt ez gyerekként. Mostmár van saját lakásom és eszem ágában sincs kitenni a cicát az udvarra. Ő sem akar kimenni, már akkor húzza a nyakát ha hall kintről egy autót. Néha elvittük párommal sétálni pórázon, hogy világot lásson, de erőltetni nem akarjuk. Ő ilyen, szeret a kanapén heverészni és a lakás óvó biztonságában meghódítani a cicamászókáit :)

2017. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem az zöm visszajött, a legkedvesebb nem, öt vszeg elütötték, sajna - apa nem engedte hogy házban legyen.


Azota nincs cicám (a bárelt lakásunkba egy papagájt nem hozhatnánk, de nem is baj), de ha majd lesz, bent fogom tartani.

2017. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!