Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kis cicának milyen bolha...

Kis cicának milyen bolha írtót kell venni?

Figyelt kérdés

2017. aug. 7. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudtam egy kilós súly alatt nem szabad ilyennel kezelni. Mi fipronilt használunk a felnőtt cicánál és tökéletesen működik, így a kicsik sem bolhásak, de őket külön nem kezeljük mert erre figyelmeztet a használati utmutató is.
2017. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az anya cicán van nyakkörv ami tegnap lejárt szóval holnap veszek is neki... de ha az anyamacskán van bolha szer a kiscicából is koveszi a bolhákat?
2017. aug. 7. 20:50
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Virbac Effipro újszülött kortól használható.Van egy 5 napos kisbaba cicánk.Nekünk állatorvos javasolta mert bolhás szegényke,állatpatikában vettük.Majdnem 4000ft.De sokáig elég.
2017. aug. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A Virbac Effipro is fipronil amit mi is használunk és ugyanúgy nem lehet elvileg 1 kg vagy 2 hónapos kor alatt:


"A készítmény nem alkalmazható 2 hónaposnál fiatalabb és/vagy 1 kg-nál kisebb testtömegű macskakölyköknél, mivel erre vonatkozóan nem állnak rendelkezésre adatok. "


[link]


Persze ha az állatorvos esküszik rá, hogy ártalmatlan lehet engem is meggyőzne. De mivel a felnőtt cicák nem bolhásak nálunk a fipronilnak hála az alom tiszta mikor születnek így egyszerűeen a picik sem lesznek emiatt sosem bolhásak. Rögtön látod ha hirtelen felemeled a pici cicát és megnézed a hasát. Onnan szaladnak széjjel hirtelen a szemetek. Ilyet nem láttam mióta rááltunk a spot-on-ra 5 hetente ismételve.

2017. aug. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ismét a 3 vagyok.Kedves utolsó!! A hasznàlati útmutatón is rajra van,hogy :KUTYA ÉS MACSKA KÖLYKÖKÖN 2 NAPOS KORTÓL BIZTONSÁGOSAN ALKALMAZHATÓ!Tehát nem csak az orvos de az utasítás is ezt támasztja alá...
2017. aug. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Virbac Effipro 2,5 mg/ml külsőleg oldatos spray.Én erről beszélek.Mert amit linkeltél az nem ennek az utasítása
2017. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen én a spot-onról beszéltem. Jó hogy van ilyen változat is amit te írsz, de érdemes az ilyesmit pontosan megnevezni, hisz mi van ha a kérdező is arról tud csak amiről én is és ráteszi a kiscicára.
2017. aug. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A Virbac Effipro spray úgy írja, 2 napos kortól alkalmazható.

Én kiscicát még soha nem bolhátlanítottam, ha az anya nem bolhás, ő se lesz az.

Vagyis egyszer igen, egy talált pici cicát, abból egyszerűen kiszedegettem a bolhákat.

Én ezt a sprayt csak kutyákra fújom, cicákra nem, mert külön kéne tenni őket míg megszáradnak, azt meg nem tudom megoldani. Egyből nekiesnek egymást nyalni, és először úgy jártam velük, megmérgeződtek, 2 nap nem ettek, de más bajuk nem volt. Azóta rájuk spot ont rakok.

Mekkora Effiprolt vettél 4000Ft-ért? Én amit vettem az 9000Ft volt.500ml-es.

2017. aug. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!