Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban tartott cicátokat...

Lakásban tartott cicátokat szoktátok sétáltatni?

Figyelt kérdés
Sajnálom az enyémeket, hogy nem mehetnek szabad levegőre, de csak úgy nem engedhetem ki őket, mert elég forgalmas helyen lakunk a város közepén.
2010. máj. 24. 09:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Elképzelted már milyen volna leélni az életed egy sivár szobában? A macskák nem szobába valók. Nekik is megvan a saját "vadászterületük" ahol jól tudják érezni magukat. Ezt egy szoba nem pótolja!!!!
2010. máj. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Én felteszem a hámjuk, beteszem Őket a kocsiba, és elmegyünk egy tisztásra, messze a forgalomtól, elkerítve, ahol nyugodtan sétálhatnak, szétnézhetnek. Vannak a közelben halastavak, kiskacsák stb. A hámmal, és az 10 méteres pórázzal megyünk mindig. Tökéletesen elvannak, játszanak ott, és nem tűnnek el a szemem elől.Nyakörvükön van egy kis csengő, hogy tudjam merre járnak, és fényvisszaverő is.
2010. máj. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek ivartalanítva vannak és pici koruk óta a lakásban vannak,az erkélyből csináltam "ketrecet" és így tudnak levegőzni,meg sütkérezni,ha akarnak,de nem mindig akarnak,nem tudják milyen kint,mert mindig itt bent voltak,és nem viszem le őket,mert úgymond most már sterilek és könnyeben elkapnának minden féle nyavaját odalent és utána már folyton ki akarnának menni,és ez csak szenvedés lenne nekik és nekünk is.Ez csak egy vélemény,de most már 3 évesek a cicáim,és nagyon jól megvannak.
2010. máj. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi kertes házból költöztünk a macskánkkal együtt lakótelepi lakásba. Ugyanez volt a gondunk, mi lesz vele, ha nem mehet máshova, mint max. az erkélyre.

Beszereztük a macskasétáltató pórázt hámmal és lementünk egy nyugis parkba. De a mi hetyke, magabiztos cicánk laposkúszásban közlekedett, utálta az egészet, majdnem kitekergőzött a hámból. Valószínűleg a szagok (kutya?) zavarták a leginkább. Próbálkoztunk még párszor, de csak kínlódás volt neki és nekünk is. Az utolsó alkalom az volt, amikor "megtámadta" a lányomat -aki félt, hogy elszökik, ezért az ölébe akarta venni-, és felszakította a fejbőrét.


Állatszerető a családunk és az ismerőseink is, így az ő véleményükkel is alátámasztva mondhatom, prímán érzi magát a lakásban!


Nem egyformák a macskák sem, plusz az se mindegy, mit szoktak meg. A lényeg, hogy foglalkozni kell velük, nem elég csak gondozni, etetni-itatni-szőrét ápolni stb., hanem játszani, "beszélgetni" is kell mindennap.

2010. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ez a legideálisabb hely nekik, de a menhelynél szerintem sokkal jobb, egyedül pedig nem engedem ki őket, mert már tűnt így el cicám.

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Amit második írt, én is ki fogom próbálni. :) Egyébként itt a lakásban is jól érzik magukat, nekem boldognak tűnnek, de azért szeretném kivinni őket. :)

2010. máj. 24. 10:02
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, én is félek attól, hogy félnek majd kint... Hát meglátjuk, ha nem érzik jól magukat, akkor persze nem erőltetem.
2010. máj. 24. 10:03
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is nagyon sajnálom a cicámat, hogy ebben a szép időben idebent kell kuksolnia, mert mi is forgalmas út mellett lakunk. Ő is szeret idebent lenni, tiszta stressz, reszket, ha valamiért kiviszem (doki, utazás stb.):-( Vettem neki hámot is, de csak huzatja magát (mondjuk az nagyon viccesen néz ki, direkt élvezi :-P )

Kis enyhülés a lelkiismeretemnek, hogy hét múlva másik albérletbe költözünk, ahol egy 16 nm-es tetőterasz lesz, ott azért már élvezheti majd a napsütést a "szabadban" :-D

2010. máj. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én lakásban tartott cicám remekül érzi magát idebent, sőt, nem hajlandó kimenni. Pedig 4 hónapos koráig kóbor macska volt. Eleinte le akartam vinni sétálni hámmal (gondoltam, biztos hiányzik neki a természet), így elkezdtem szoktatni, hogy van más a lakáson kívül, de már a folyosón a nyakamba ugrott, remegett, szanaszét karmolt és kereste a visszautat, úgyhogy a lépcsőházig sem jutottunk el. Inkább nem erőltetem, neki is rossz, hogy fél, és nekem sem jó, hogy szétszab a karmaival. Úgy tűnik, tökéletesen kielégíti, hogy esténként kiül a résnyire nyitott ablakba levegőzni. :)

Pedig mikor hazahoztam, olyan kis életrevaló volt, verekedés nyomai is látszottak rajta, most meg már a folyosóra sem merészkedik ki és bárki jön, elbújik, csak a legjobb barátnőmet szereti rajtam kívül. :) Hiába, elnőiesedett. :D

2010. máj. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Kétszer volt utcán, mikor hazahoztam, és mikor először mentünk állatorvoshoz (rögtön másnap vittem, nem volt időm hordozót beszerezni, a doki pedig a sarkon van, így kézben vittem.) Mindkétszer nagyon félt, remegett és bedugta a fejét a pólóm alá. Féltem, hogy esetleg kiugrik a kezemből, de moccanni sem mert.

Szóval nem minden macska szociális fajta. :)

2010. máj. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

:))

Hát az enyémek is elég félősek sajnos. Persze most nem, most épp a számítógépen ugrálnak. :)

2010. máj. 24. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!