Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Hogy szoktassuk a kismacskát a kutyákhoz?

Van egy 3 hónapos kiscicánk, egy nagy cicánk és két pulink. A kutyák a nagy cicát nem bántják, a fiatalabb kutyussal együtt nőttek fel, de az idősebb kutya is mindig macskák közt volt. Konkrétan hagyta, hogy a macskák rajta aludjanak. Most sem a kutyákkal van a baj, ha kivisszük a cicát megszaglásszák, de egyébként nem foglalkoznak vele különösebben. A baj akkor kezdődik, mikor a cica elkezd fújni rájuk és feléjük kapkod a mancsával. Na akkor elkezdenek morogni és vicsorogni rá. Ha nem lennénk ott, szerintem simán széttépnék.
Most még bent lakik, de ha megnő kinti macska lesz, és azért az nagyon gáz lenne, ha a saját kertünkbe nem tudna bejönni.

08-11 02:35  Privát üzenet  Tetszik 

A válasz
A kutyák túlzott érdeklődése miatt ijed meg a macska.
Én úgy szoktam, hogy a jobb karomra fektetem a macskát, balra néz, a jobb kezemmel tartom a fejét, hogy ne nézhessen hátra, ne ijedjen meg a kutyától. (Közben ballal szükség szerint tartom vagy simogatom.)
Odatartom a hátulját a kutyának, mert a kutya ezt akarja megszagolni. (Közben ha kutya nagyon izgatott, az orrával lökdösi a macskát, akkor folyamatosan mondogatom neki, hogy nem szabad.)
Ha jól megszimatolta, akkor már nem feltétlenül akar a közvetlen közelébe jutni, lenyugszik, ha nem akarja kinyírni. (Mert ha igen, az több szoktatást igényel.)
Ha van az udvarotokon kerítés, akkor az egyik oldalán tedd le a macskát, a kutyák a másik oldalról figyeljék, és szokják egymást.
Ha nincs kerítés, akkor két lehetőség van: vagy feltétel nélkül hallgatnak rád a kutyák, vagy nem. Ha hallgatnak, akkor leteheted a macskát tőlük pár méterre, mert ha támadnának, leállítod őket.
Ha nem megbízhatóak, vagy te nem vagy megbízhatóan erélyes, akkor egyik kutyát elzárod, a másikat pórázon tartod (vagy valaki más), és így engeded el tőle 2 m-re a macskát. Így kezdődik az összeszoktatás, de a megbízható barátsághoz hetek kellenek, napi gyakorlással.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont 08-11 07:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kaptunk egy kismacskát, aki kint volt eddig a kertben, most lakásban van, ha nem vagyunk ott, egy hatalmas ketrecben, benne az alomtál. Belepisil, de mindig fetreng benne és abban..
Hogyan gondozzuk az újszülött kismacskát? (Meghalt az anyja)
Sos! Találtunk egy kismacskát, nem mozog, de él! Ha hozzáérünk akkor mozog! Inni, enni nem akar! Mit csináljunk? A rendelők bezártak!
Találtam 4 kismacskát. Mit tehetnék velük?
Kismacskát keresek! Valaki ismer ilyen lehetőséget?
Tegnap találtunk egy 6 hetes körüli kismacskát és befogadtuk. Hogyan szoktassuk ki az udvarra, hogy ne menjen el?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu