Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám időnként (egyre...

A macskám időnként (egyre gyakrabban) lepisili a ruháimat, bekakil az ágyamba és a padlóra hány, miért?

Figyelt kérdés
Nem tudok rájönni az okára. Orvosnál is jártunk. Teljes vérképe rendben van. Utánanéztem az egyéb lehetséges okoknak, de semmi magyarázat. Ugyanazt az almot használjuk, mint eddig, tisztítva van a WC-je, semmi nem változott az életkörülményeinkben, ami ezt válthatná ki belőle (állítólag félelemből, bosszúból is csinálhatják ezt, vagy ha valamit jelezni akar a gazdájának). Szóval semmi magyarázatot nem találok, mindent kizártam. A hányással kezdte (a doki szerint az nem baljós), aztán elkezdett rápisilni a ruháimra, most újabban már be is kakil, ma pl az ágyam közepére. Egyébként közben az almot is használja, szóval hol ide, hol oda... Vajon miért csinálja? Köszönöm!

2016. aug. 1. 23:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ivaros? A mi cicánk csak párom dolgaival csinálta és az ő ágyfelével (fiú cica volt), nála terület jelölés volt az oka.
2016. aug. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ivartalan, de ez egyébként is csak a bepisilést magyarázná meg. Ivartalan 10 éves kandúr
2016. aug. 2. 01:05
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia,hasonló a problémám,épp kiírtam egy kérdést én is:) Nekem "szerencsére" még csak a pisilés van és egy sarokba. Én más macskánál még nem tapasztaltam ilyet korábban. Nagyon elkeserítő a helyzet.
2016. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
igen én is eléggé el vagyok keseredve, hogy mi lesz ebből :S lécci ha kapsz valami használható választ a Te esetedre, írd meg, köszi
2016. aug. 2. 08:45
 5/6 anonim ***** válasza:
nem feltétlen, nálunk jelölés keretén belül kakilt is a lakásban mindenhova. De ennyi idősen nem lehet, hogy egyszerűen csak gyengülnek a záróizmai vagy nem érzi, hogy kell neki? Próbálj meg több alom tálcát tenni a lakásba, különböző helyekre
2016. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja, hogy már 10 éves?

Nem akarlak elkeseríteni, de a cicáknál is előfordul, hogy szellemileg leépülnek. Volt egy kedves cicám, aki fénykorában pontosan tudta, hogy hova feküdjön a kertben, hogy a reggeli nap első sugarai melegítsék, de az öntözőrendszer spricnije ne érje el. Vénségére leépült szegényke szellemileg, és képes volt ráfeküni a szórófejre. Amikor elindult az öntözés, halálraváltan próbált menekülni, és nem értette mi ez a vízözön.

Szóal az oka a cica öregsége. Elfelejti, hogy éppen hol is van. Ugyanolyan szeinilis lett, mint amilyen szenilisek az idős emberek tudnak lenni.

2016. aug. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!