Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Amennyiben elhozok egy cicát,...

Amennyiben elhozok egy cicát, kötelező a tenyésztőnek oltani?

Figyelt kérdés

Elvileg már 8 hetesen adja a cicát, de akkor már kell, hogy legyen oltása, nem?

Egyáltalán lehet adni 12 hét alatt?

Hogy működik ez?


Van már egy cica mástól, de csak 12 hetesen hozhattam el, és 2 kombinált oltása volt leukózisra és macskanáthára. Ez kötelessége a tenyésztőnek, vagy az én dolgom?


2017. aug. 18. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyesületnél regisztrált tenyésztő, aki törzskönyves macskát ad, akkor kötelessége beoltatni. Egyébként nincsenek kötelességei, de nem etikus oltás nélkül odaadni, ahogyan 12 hetes kora előtt sem. 12 hetesen minimum 2 kombi oltásának kell lennie. Jól gondold meg, honnan hozol macskát, ha 8 hetesen adja, oltás nélkül, és pénzt kér érte, akkor azt nem lehet tenyésztőnek nevezni, csak szaporítónak.
2017. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy tenyésztő nem ad el neked 8 hetes cicát. Akiről beszélsz az egy lelketlen szaporító. Egy normális tenyésztő legkorábban 12 hetesen adja el a cicát, oltva féregtelenítve, jobb helyeken ivartalanítva kezdőcsomaggal.
2017. aug. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőnek...

12 hetes alatt meg lelkiismeretes(ebb) szaporító sem ad ki állatot. Aki 8 hetesen kiadja, attól messze kell futni, nem azon gondolkodni, hogy van-e oltása.

2017. aug. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, én is így gondoltam.

Köszönöm, hogy megerősítettetek ebben.

2017. aug. 18. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!