Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Anyukám macskákat tart a...

Anyukám macskákat tart a lakásunkban én viszon allergiás vagyok rájuk. Mit tegyek? 17L

Figyelt kérdés

Egy barátjának a macskáját is átvette mert az nem tudja hova rakni. És még egyet hozott nekem is háziállatnak, pedig allergiás vagyok rá.

A szobámba nem szeretném, hogy bejöjjenek mert a nagy elég neveletlen, az ágyon akar aludni pl, a konyha pulton mászkál.

Anyu nem akarja elajándékozni a kicsit pedig szerintem jobb helye lenne máshol, még háznál is.

Viszon nem szeretném, hogy ez miatt mindig becsukva kelljen lennem a szobámba.

Nincs valami ötletetek? Nem létrzik valami szunyogháló szerűség amit a szoba ajtóhoz fel lehetne szerelni? Vagy már komolyan nem tudom.

Mivel az ismerőse ránk bízta a macskát ami már hónapok óta nálunk van és szerintem itt is fog megöregedni ezért végképp nem tudom mit tegyek.



2017. aug. 21. 13:58
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Orvosilag bizonyítottan vagy allergiás, vagy csak zavar a macska? Mit tegyél? Ha valóban az vagy besz anyuddal. Ha nem, akkor egy év és elköltözhetsz!
2017. aug. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen orvosilag :) és nem szándékozok pont más macskája miatt hamarabb elköltözni. Nehogy már
2017. aug. 21. 14:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyire vannak tüneteid?
2017. aug. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Nekem a legmagasabb fokú allergiát állapították meg gyerekkoromban (macskaszőrre). Már akkor is voltak cicáim, de nem voltam hajlandó megválni tőlük. Kérj meg valakit, hogy rendszeresen fésülje át a szőrét, többet kell porszívózni, esetleg szedhetsz allergiagyógyszert. Viszont azt el kell mondanom, hogy jelenleg is két macskám van, ugyanúgy simogatom és ölelgetem őket. Ha cicázás után megmosom a kezem és lekefélem magamról a macskaszőrt, semmi bajom nem lesz. Többet kell takarítanom, ennyi. Még együtt is alszom az egyikkel. Reggel viszket a szemem és kb. egy órán keresztül folyik az orrom, de nem érdekel, szerintem ez simán kibírható. Vannak olyan felmosószerek, amik semlegesítik az allergén anyagokat (pl SaniCat), próbáljátok ki esetleg azt. :)
2017. aug. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt kihagytam, hogy macskatávoltartó spray is van, amivel ki tudod "zárni" a szobádból esetleg.
2017. aug. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is gyermekkorom óta van macska allergiam és azóta vannak macskáim is. Szereltess fel valami hálot az ajtodra dupla ajtóként, ha nem bírod.
2017. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!