Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik macskát ajánlanátok...

Melyik macskát ajánlanátok nekünk?

Figyelt kérdés
Nem pont most, de a közeljövőben szeretnénk cicát tartani. Lényegében intelligens, emberközeli példányt szeretnénk, nem baj, ha nagyon ragaszkodó, és az sem, ha nyávogós fajta. A fő, hogy tudja tolerálni más állatok (kisebbek) jelenlétét, legyen interaktív, egy igazi szobamacska. Sajnos a 8. emeleten lakunk, de kijárós macska nekem alapból sem férne bele. Leginkább perzsában, ragdollban, maine coon-ban gondolkodunk, esetleg nekem még a kopasz macska is beleférne. Nektek még valamilyen opciótok, véleményetek? Saját tapasztalatokra is kíváncsi vagyok!

2017. aug. 24. 15:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Állatot ne fajta, hanem egyed szerint válassz. :) Persze van egy általános megítélés a fajtákról, de közel sem igaz minden egyes egyedre.

Nekem a Perzsa és a Main Coon tetszik ezek közül a fajták közül. :D

2017. aug. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Nekem az ún. keverék házimacskák a kedvenceim.

A cicáknak amúgy elég egyedi jellemük van, egy fajtán belül is.

2017. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A felsorolt igényeid egyikre sem igaz, interaktív ragaszkodó, hangos pl sziámi, bengáli, de ők elég agresszívak is tudnak lenni, a perzsa, maine coon ragdol meg nem túl aktív de barátságosabb. Ezért jobb egy menhelyi mix. Ott elmondják melyik cicának milyen a természete.
2017. aug. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk kutyák és kisgyerekek mellett ragdoll és maine coon van lakásban. Csak ajánlani tudom mindkét fajtát, de a ragdollt különösen. 1 éves kistesóm valamelyik héten húzta meg a ragdoll farkát és markolászta a hátán a macska bundáját. Természetesen rögtön rászoltunk, elvittük, ahogy megláttuk mit művel a kislány. De a ragdoll hang nélkül tűrte mindezt ! Sőt hozzá sem ért a tesómhoz. A maine coon macskát is szekálta egyszer. Az sem bántotta a kislányt, csak felkelt és otthagyta.
2017. aug. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a ragdollunk nem túl aktív, de a maine coon igen játékos és beszédes. Komolyan. Beszélek hozzá és visszanyávog. Pacsálni imád.
2017. aug. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazán jó hírrel kecsegtetőek a példák! Persze nem probléma menhelyi, mix cica se, elsődlegesen a barátságos mivoltuk és a türelmességük miatt gondoltam ezekre a fajtákra, na meg gyönyörűek is nem mellékesen. :)
2017. aug. 24. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk egy Maine Coon kandúrunk van, igaz, még csak 17 hetes, de nála barátságosabb, jól szocializáltabb cicával még nem igazán találkoztam. Rendkívül játékos is, de ez ugye minden kiscicára igaz. (A tenyésztője szerint felnőtt korban is gyerekek, játékosak maradnak.)


Szeret a közelünkben lenni, mindenhova követ, mindig ott van, ahol mi, és gyakran fekszik/pihen mellettünk. Nem nevezném kifejezetten, klasszikus értelemben vett bújósnak, mert odabújni nem szokott, ölben lenni nem szeret, de szívesen alszik a karomon/lábamon, vagy "fogdos" minket, szimatol, még mosdatni is próbálta a hajamat... Egy kis nyúzás sincs ellenére, ha megunja, legfeljebb odébb megy.


Több házicicám volt életem során, a páromnak is, de egyik sem volt ilyen türelmes, nyugodt, toleráns példány. A Maine Coon leginkább egy kutya, macskában. Igazi szobacica, igazi családtag.


Sajnos, arról nem tudok nyilatkozni, hogy más állatokkal vagy kisgyerekekkel hogy jön ki, mivel nálunk csak ő van.


Szerintem sok múlik azon, hogy élete első 12 hetét milyen környezetben tölti. Ha egy nagyon jól szocializált, alapvetően emberközeli példányt szeretnél, érdemes a fajtatisztákat megfontolni (na nem a bengálikat, de szerintem a felsorolt fajták közül bármelyik lehet ideális családtag), mert egy lelkiismeretes tenyésztő erre nagyon odafigyel.

2017. aug. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Edina Crafty válasza:
8%
Szia, nálunk most fog születni kopasz macska a hétvégén, kérdezz nyugodtan ha valami érdekel. Nem nyávogós, jól elvan más állatokkal, bújós, intelligens macskafajta. a bőre selymes, nagyon finom tapintású.És nem hullik a szőre:)Nagyon ragaszkodó, le sem száll rólad , imád a válladon ülni.
2017. aug. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!