Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskafajta az ideális...

Milyen macskafajta az ideális számomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az alábbi szempontok alapján szeretnék választani:


"Belső": Nagyon nyugodt, ragaszkodó, tipikusan "ölcicát" szeretnék, amit kifejezetten lakásban érdemes tartani.


"Külső": Rövid szőrű és ne legyen olyan lapos feje, mint pl. a britnek vagy a perzsának. Dús, selymes bunda az ideális.



2017. aug. 25. 00:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Van egy könyv, az a címe, hogy macskák, ott az összes fajta fel van tüntetve a viselkedésével, kinézetével és tulajdonságaival együtt.


Egyébként, ha nagyon ragaszkodó cicát szeretnél és nem fontos, hogy fajtiszta legyen, nézz körül egy menhelyen.


Külsőre a sziámit ajánlanám, de nem tudom mennyire "öl cica". Azzal mindenképp számolj, hogy fajtán belül is lehet eltérő az átlagtól a viselkedés.

Nekem házi cicaim vannak csak, de köztük is van vadabb, amit csak akkor simogathatsz meg, ha ő szeretné és olyan amit ha leraksz egy adott helyre, addig ott marad amíg nem szólsz neki. Szóval minden cica egy külön egyéniség!

2017. aug. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Ragdoll vagy Maine Coon, de én inkább egy menhelyi cicát ajánlanak, az ottani dolgozók ismerik a természet őket és tudnak neked ajánlani olyan cicát ami megfelel az igényeidnek.
2017. aug. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. aug. 25. 09:59
 4/5 anonim ***** válasza:

A ragdoll és a maine coon valóban jók, a belső leírásnak megfelelnek.

De hosshú szőrüek.


Én még az amerikai rövidszőrűt ajánlanám, de a legtöbben nem adnának ki 90 ezret egy ennyire átlagos külsejű macskáért.


Ott az abesszin, de az meg nagyon drága.


Ha nem taszítanak a "csupasz" macskák akkor a szfinx az tökéletes lehet. A pletykákkal ellentétben egyáltalán nem betegesek, sőt a legtöbb fajtatiszta macskánál egészségesebbek és az egyik leg kutya szerűbb fajta.

De szintén nem olcsó.


Szóval ami nem hihetetlenül drága, valamennyire egyedi (ha ez nem számít fogadj örökbe egy keveréket) is és megfelel a leírásaidnak az mégis csak a brit.


Esetleg ott a bombay, de nem tudom van e magyar tenyésztő, meg az áráról sem tudok semmit.


Lényeg: ha fajtatiszta macskát veszel, akkor azt rendes tenyèsztőtől TK-el.

2017. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a brit is nagyon szép, szóval lehet, hogy ő lesz.
2017. aug. 25. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!