Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 hónaposan mehet az ivartalan...

5 hónaposan mehet az ivartalanítás kandúr cicánál?

Figyelt kérdés
Most 17 hetes, akkor lenne 20-22 hetes. Most 2,8 kg.
2017. aug. 25. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a doki azt javasolta,hogy 1 éves kora előtt ne legyen műtét,mert a másodlagos nemi jellegek nem alakulnak ki a macskánál.Így erősebb a csontozata és nagyobb is lesz a cicus.1 évesen lett ivartalanítva,minden rendben van nála,egy tündéri cicus.
2017. aug. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kinti benti házi cicám(kandúr) 6hónaposan lett ivartalanítva, most 5,5kg ozomban szép magas izmos cica.
2017. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*izomban
2017. aug. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én várnék még vele 1-2 hónapot.
2017. aug. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elvileg mehet, de nem minden állatorvos támogatja a korai ivartalanítást.

A legjobb, ha a saját állatorvosotokkal beszéled ezt meg, akiben megbízol.

2017. aug. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám 16 hetesen kett ivartalanítva. Egy alapítványon keresztül csak a 20%-át kellett fizetni a teljes árnak. Az alapítvány és az állatorvosunk is rábólintott a dologra.

Nagyon jól viselte. Műtét után két órát bent szokták tartani itt a cicákat. Amikor mentem érte, akkor az állatorvos mondta, hogy már evett is cicakekszet. Itthon 10 percig kicsit lehangoltan viselkedett, de utána játszott, szaladozott, evett, ürített rendesen. Én örülök, hogy túl van rajta.

2017. aug. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Állatorvosa válogatja, hogy mikortól vállalják a műtétet. Elvileg már 2-3 hónapos cicákat is lehet ivartalanítani, kutatások bizonyítják, hogy nem hátráltatja a fejlődésüket, csak ugye spéci felszerelés kell olyan pici cicához, ami nincs meg minden rendelőben. Beszélj a saját állatorvosoddal, de 5 hónaposan már valószínű vállalni fogja.
2017. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5 hónaposan már bőven mehet a műtét!

Amerikában pl. az a megszokott és általános, hogy még pici korban elvégzik a műtétet, az európai orvosok inkább a fél éves kor környékét javasolják. De hogy az 5 hónap vagy 7, annak már semmi jelentősége nincs.

Az ivarérett kor megvárását ma már egy profi állatorvos sem javasolja, ez egy elavult nézet.

2017. aug. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszhoz: a cicám 4 és fél hónaposan lett ivartalanítva. Hatalmas, erős csontozatú, felséges kandúr lett belőle.
2017. aug. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!