Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát szeretnék (még nem...

Cicát szeretnék (még nem volt). Valaki aki ért hozzá tud segíteni esetleg?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kiscicát de elég sok dolgot nem értek és néhány "profi" :D macskatartók megszánhatnának pár jótanáccsal légszi! :)


-Nemtudom milyen fajtát lenne érdemes venni a Perzsa/Exotic Rövidszőrű/Szibériai/Ragdoll fajtákat nézegettem mostanában (a pufibb külsejű cicákat imádom :3 ) és nem tudom melyik lenne a legjobb mert nekem egy barátságosabb/eléggé emberbarát cicus kéne (nem bánná ha simizném stb stb)


-Az se nagyon tiszta, hogy az elég ha elviszem sétálni napi szinten? Mert kiengedni nem szeretném több okból:

-Sok a nagy kutya a környéken a családomnak 3 nagy kutyája van és egy kicsi a lakásban(egy igazi g*ci) és mivel a családom nem kedveli nagyon a macskákat ezért nagyrészt az én szobámban lenne.

-Másrészt nagyon félek attól, hogy megszökik (mind2 szomszádnál nagyobb eléggé retardált kutyák vannak és nem hiszem hogy pár másodpercnél tovább élne velük... :( ) Ez igazából csak addig baj amíg suliban vagyok mert utána foglalkoznék vele.


Az alom/kaparófa/enni/inni hol legyen/lehet?

Azt tudom, hogy nem szerncsés az almot és a kaja/pia részt egy helyre tenni de ezentúl valami tanácsot tudtok adni?


Milyen megbízható tenyészetek vannak Magyarországon ahol tudnék cicát venni?


Köszi ha végigolvastad a válaszokat méginkább köszönöm! :)



2017. aug. 26. 00:23
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azért gonolom/tam, hogy elég lenne neki a szoba mert a szobám eredetileg egy lakás volt összekötve a házzal és valahogy megkaptam.. :D kb 30 nègyzetméter lehet nekem túl nagy és mivel sokan ekkora lakásokban tartanak cicát azért gondoltam hogy elég.

2017. aug. 27. 01:32
 12/15 anonim ***** válasza:
5%
oszt valamelyik azt irja hogy a furdoszobaban van neki a macska wc, a kajaja meg a konyhaban, hat en kiegek:D:D:D normalatlan allatja.
2017. aug. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem ragdollom van, tökéletes szobacica, kedves, ragaszkodó, és soha nem tett tönkre semmit. Jellemző rá, hogy minden érdekli, amit csinálsz, mindig abban a helyiségben szeret lenni, ahol te vagy. De amúgy nincs nagy mozgásigénye, lustika.


A macskasétáltatás csak egy divathóbort, a legtöbb macska utálja. Én is vettem hámot, párszor levittem, de láttam rajta, mennyire szenved az idegen, szokatlan környezetben, mozdulni sem akart, így inkább hagytam a fenébe.


Jó vastag, masszív, stabil kaparófát vegyél, mert a felsorolt fajták nagyobbak mint a házimacska, főleg a ragdoll jól megtermett. Olyan kell, amire teljes súlyával rá tud csimpaszkodni és mégsem borul fel. Legyen olyan magas, hogy ha majd felnőttként a hátsó lábain állva kinyújtózik, akkor is rá tudjon akaszkodni.

2017. aug. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Benti cicának ideális a birman (burmai szent templommacska) is! Cuki, bújós, lusti, és nagyon ragaszkodik a gazdájához. Külsőre hasonlít a ragdollra, csak kisebb. Felnőttként is van a megjelenésében valami kiscicás, talán a nagy szemei és a nagy tappancsai miatt.
2017. aug. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. aug. 27. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!