Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Exotic cicát szeretnék venni,...

Exotic cicát szeretnék venni, esetleg lehetséges ez hazánkban? Van konkrét weboldala?

Figyelt kérdés
Mert eddig csak olyat találtam ami már megszűnt, vagy már nem lehet vásárolni.

2013. márc. 24. 23:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

google a barátod :)

[link]

[link]

2013. márc. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

első ezek nem exoticok,csak egy házimacska és egy perzsa keveréke,szaporítós példányok.


itt egy exotic tenyésztő ahol egészséges,és fajtatiszta példányok vannak:


[link]

2013. márc. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek azzal, ha valaki valóban fajtatiszta cicát szeretne, akkor tenyésztőtől vegye meg a macst. Inkább várjon pár hónapot és gyűjtsön. Vagy lehet apróhirdetésben is venni, lehet az is fajtatiszta, nem tudhatom meg más sem, de az lutri. Az is benne lehet, hogy tényleg egy keverék cicát kapunk, akinek lehet egy egyszerű házi cica az apja.

Én is idelinkelek két tenyésztőt (az első az tuti nem szűnt meg):

[link]

[link]

2013. márc. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as válaszoló,egyiket se nevezném tenyésztőnek.


Kedves kérdező,itthon max a Midnight Hunter tenyészetből tudsz szép és egészséges exot venni,máshonnan nem nagyon.

2013. márc. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pontosan.Midnight Hunter.Én is ott vettem.
2013. márc. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 4. válaszoló! (9:27)


Erre kíváncsi lennék, hogyan lehet rájönni, hogy valaki tenyésztő vagy sem és közöttük is elismert-e vagy sem. De komolyan érdekelne, mert én is tanácstalan voltam (vagyok) ez ügyben. Most meg már belenyugodtam abba, ami van és bízom a jószerencsében. :D

Kezdődött úgy, hogy én is szerettem volna egy cicát, beírtam a fajtáját és az oldal kidobta a tenyésztőket. Én nem exoticot akartam, de az említett/idelinkelt oldalt is úgy találtam. Bevallom nekem sem volt szimpatikus ez a hely, de azt hittem hülye vagyok... De azt nem gondoltam, hogy nem tenyésztő. Mivel már megvan a cicám, azaz megnéztem, voltam a tenyésztőnél és szóba is került ez a hely. Ott ismerték, nem mondtak róla semmi rosszat, igaz nem is mondták, hogy haverok, de pl.: tudták, honnan van a tenyészcicája.

Szóval mik a jelei annak, hogy valaki valóban tenyésztő?

2013. márc. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

utolsó ez tudom kutyáról szól,de nincs különbség:


[link]


olvasd végig,tanulságos.

2013. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm a linket.

Tényleg nem kötözködni szeretnék, de nem igazán szeretem ezt a hozzáállást, mert ez a két véglet. Ki a fene hinné el arról az emberről, hogy tenyésztő, aki olyanokat ejt ki a száján, mint ami a szaporító szövege itt a linkben. Azért nem hinném, hogy ez minden esetben így működik.

Én még régebben nem igazán tudtam, hogy ez az egész fajtatisztaság hogyan működik, szerettem volna cicát és hirdetés útján vettem egy "szaporítótól". Nem egy lepusztult, ótvar helyen volt, ketrecben tartott állatokkal, nem bántak undorítóan velük, hanem családtagként. Egyetlen pár volt ott a szülők és igaz nem mutogattak papírokat, de engem akkor már nem is érdekelt. Persze nem mondhatom, hogy fajtatiszta a cicám, de én nagyon szeretem így is és egészséges, szép "példány", én felfedezem a fajta jellegzetességeit, külsőben is meg természeten is. Volt szűrése is, ami negatív, szóval azt sem lehet mondani, hogy majd jóóóóóóóóóóóóól megdöglik a macsaka leukémiába meg aidsbe, me' szaporítótóóóóóó vetted, te buta, sötét állat. Bocsi a "közjátékért", de kb. így tudom értékelni a bizonyos összehasonlítgatásokat, amiket én is hallottam és tudok, a tenyésztő vs szaporító dologról. Én nem bántam meg a cicám. Persze mióta itt olvasgatok már mindentől beparázok, pedig a tapasztalatomra és a tényekre kéne jobban hagyatkoznom.

Tök kíváncsi vagyok, hogy a fajtatiszta, többször oltott, törzskönyvezett cicám milyen lesz. Nagyon remélem, hogy egészséges, kis cukker lesz ő is.


Szóval köszi szépen a segítő készséged, nem miattad fakadtam ki.

Csak néha elegem van abból, hogy mindig mindent tudni kéne, de hogy pontosan honnan, azt nem tudom. Továbbá ezek a rémhírek nagyon úgy tűnik egy forrásból származnak, mert mindig ugyanezekbe a szövegekbe ütközök.

Szerintem az lenne a legeslegjobb, ha kötelezően tartozni kellene a tenyésztőknek egy egyesülethez és azok komoly ellenőrzés mellett hagynák működni a dolgot. A vásárló csak infót kérne az egyesülettől, hogy az a bizonyos tenyésztő okés-e és ennyi.

2013. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó,a válasz egyszerű!Nézd meg azon a 2 linken található macskákat aztán nézd meg a mh tenyészet cicáit.Szerintem ég és föld amit látsz.Másrészt nem hiába az egyik helyen 50 a másik helyen 150 egy cica.Van ilyen egyesület a Felis Hungarica,ott követelmények vannak amiknek kötelező megfelelni.
2013. márc. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszi a választ (eddig nem volt netem, bocs a kései reakciót). Azt hiszem nagyon sok kérdésem lenne ezzel kapcsolatban, szóval lehet kiírok majd egy kérdést, mert itt nem pont ez a téma.
2013. márc. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!