Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált kiscicák, mivel etessem...

Talált kiscicák, mivel etessem őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap találtunk 3 db kismacskát úttest mellett szemétkupacok közt. A szemük csak most kezd kinyílni, méterekre voltak egymástól a földön, visítottak. Az egyikük fólia alatt volt, alig kapott levegőt. Volt a közelben egy nőstény macska, aki elszaladt. A kismacskák egyébként jól tápláltnak tűnnek, kis gombócok. Viszont valami történhetett, mert az anyjuk nem megy értük. Félő volt, hogy rájuk lépnek, vagy autó alá másznak, ezért betettük őket egy kosárba, s ott hagytuk, ahol találtuk, gondoltuk éjjel elviszi az anyjuk. Tegnap este 7 óra óta ott vannak, az anyamacska nem jött vissza, a kicsik bágyadtak. Az anya egyébként egy kis termetű, fiatal egyed lehet, szerintem első alma lehet ez. Láttuk többször a környéken, tudtuk,hogy vemhes. Mivel sok macskám volt, tudom, hogy 2-3 óránál több időre ennyi idős kölyköket nem hagy magára az anya. Arra gondoltam, hogy ha délutánig nem jön az anya, akkor közbelépek.

Kb. 10 éve csináltam ilyet utoljára, akkor az én anyamacskám " hagyott rám " 5 db 3 hetes kismacskát, miután elpusztult. Őket gond nélkül felneveltem, hígított tejbegrízen.

Szerintetek lépjek közbe délután, vagy várjak még? Tudom, hogy az anyjuk mellett lenne a legjobb nekik, de az életüket sem akarom kockáztatni, ezért vívódom.



#macska #árva kiscica #talált kiscica
2017. aug. 28. 09:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Szerintem az emberséghez hozzátartozik, hogy segítünk ott, ahol tudunk, nem?

Sajnos rosszabbá fordultak a dolgok... az egyik cica rosszul van.

2017. aug. 30. 08:29
 12/15 anonim ***** válasza:
Természetesen hozzá tartozik, de keveebben vannak, akik így gondolják sajnos. Mi baja a kicsinek? Nincs mamacica a környéken?
2017. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Mamacica sajnos nincs.. :( Az egyik cica fenekéből vér jött, a potyogtak ki a nyüvek. Szegény cica belét belülről megrágták ezek a dögök. Állatorvos injekciót adott neki, vitamint, kimosták a belét fiz.sóval s gyógyszerekkel lekezelték.

Már sokkal jobban van, nincs vér, nincsenek kukacok, csak levedzés. De már nagyon jó az étvágya is, élénk, látszik, hogy nincs már fájdalma. Ja, s dorombol. :)

2017. aug. 31. 08:21
 14/15 anonim ***** válasza:
Na az szuper, remélem most már rendben lesznek a picikék.
2017. aug. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi, igen, mi is már várjuk, hogy minden rendben legyen. :)
2017. aug. 31. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!