Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alvás közbeni szapora légzés....

Alvás közbeni szapora légzés. Normális ez kölyökcicáknál?

Figyelt kérdés
A napokban kaptunk két pici cicát. 3hónap körüli testvérpár. Önállóak, aktívak, játékosak, jó az étvágyuk, és meglepő, de szobadtiszták (kertesházból kaptuk szobacicáknak,ebből kifolyólag arra készültünk, hogy balesetek lesznek majd az elején). Mindig rajtuk tartjuk a szemünket, mert nagy partizánok, azt vettem eszre viszont, hogy alvás közben szaporán veszik a levegőt, mint amikor szimatolnak valamit. Simogatásra, puszira,(igen, valószínűleg elkényeztetjük őket :)) vagy csak ha suttogunk nekik, újra normálisan veszik a levegőt. Nem aggódtam, mert a viselkedésük alapján a közérzetük nagy jó. Felmerült bennem viszont az a kérdés, hogy normális-e ez? Ha igen, akkor mi okozza,vagy csak érzik, hogy nem vagyunk ott közvetlenül mellettük?

2017. aug. 28. 17:30
 1/2 piriiiii ***** válasza:

Szerintem normális. Valószínű, hogy álmodnak.

Egyébként nem értem, miért elkényeztetés, ha simogatod a cicádat. Ennek alapvető szeretet nyilvánításnak kellene lennie.

2017. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem :) dehogy a simogatás. Csak puszit adunk nekik, beszélünk hozzájuk, gyakorlatilag nálunk, mindig az állatok az urak. Nagyon szeretjük őket :) és sokszor el is kapatjuk, a túl sok engedéssel, nasival. Mindig a kedvükben járunk, és ahhoz nagyon gyorsan hozzászoknak. Nekem ezzel nincs bajom. Viszont rengetegen mondták, hogy túlságosan elkényeztetjük őket,hagyjuk, hogy az arcunkhoz dörgölőzzenek, felmásszanak az ágyra, fotelba, székre stb.kivéve asztal/pult.
2017. aug. 28. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!