Kezdőoldal » Állatok » Macskák » S. O. S Cicám állandóan az...

S. O. S Cicám állandóan az alomra jár, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A cicám 7 éves ivartalanított nőstény. A probléma, hogy egész este az alomra jár, eredmény nélkül. Épp ma takarítottam, pisi és kaki is volt benne. Már a szőnyegen és egyéb helyeken is meg áll, mintha pisilne vagy kakilna de semmi eredmény. Nagyon aggódom, mert olvastam, hogy a húgyúti elzáródás nagyon veszélyes, az állat elpusztulásához vezethet. Sajnos ilyenkor már nincs sehol állatorvos :( Honnan tudnám megállapítani, hogy székrekedés vagy vizeletürítési probléma?
2016. szept. 17. 21:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Szerintem óvatosan próbáld megmasszírozni a pociját, hátha javítana a helyzeten valamit! Szegény cica!
2016. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
kövesedés valószínüleg vidd orvoshoz
2016. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Holnap mindenképp elviszem, de amilyen rettentő dolgokat olvastam, félek, hogy késő lenne :(

2016. szept. 17. 21:30
 4/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, egyértelműen húgykő, amit leírsz! Az, hogy eredménytelenül jár az alomra, és közben mindenfelé ürít(ene). Az enyém is húgyköves volt a tavasszal, azért jártam utána.

Feltétlenül vidd orvoshoz reggel, ahogy tudsz menni! Nehogy masszírozd a hasát, nem is fogja valószínűleg engedni.

Forgasd át az almot, hogy nem véres-e. A kövek felkarcolhatják a húgycsövet, és ezért pisil véreset. Előfordulhat, hogy ahol máshol próbál pisilni, egy-két csepp ki is jöhet. Ez ezért van, mert eldugul a húgycső. Közben neki kellene ürítenie, de nem tud, ráadásul fáj is neki. De nagyon nagy baj lehet belőle, azt írja a szakirodalom, hogy 24 órán belül orvoshoz kell kerülnie. Esetleg, ha mégis van valami ügyelet, egyébként injekciót fog kapni.

Hogy megnyugtassalak, az enyémnél is fokozatosan jött- utólag visszagondolva.

Jobbulást!

2016. szept. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
A lányok ritkán hugykovesek, de előfordul. Nehogy masszírozd,mert ha az, akkor szét is robbanthatod a hólyagjat! Orvos, minél előbb!
2016. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha volt pisi az alomban, amit valszeg nemrég uritett akkor nem 100%, h elzarodas. Lehet persze kő is, de lehet (kisebb rá az esély, de lehet) valami fertőzés is, amitől gyakrabban kell uritenie, és az inger ellenére nem megy, fáj Neki. Az alsó hugyuti fertozesek lány cicaknal gyakoribbak, mert rövidebb a hugycsovuk. Amugy nem iszik többet, vagy nem sír, amikor pisilne? Reggel persze menj rögtön dokihoz, ha előbb nem találsz senkit.
2016. szept. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Tegnap este még találtam egy orvost, aki megvizsgálta. Nincs kő, se elzáródás, de a hólyagja egy picit gyulladt. Kapott antibiotikumot, c-vitamint amitől reggelre jobban lett. Pisilt is az éjjel az alomba. Sajnos a reggelit és az ebédet is kihányta(az ebédben voltak a gyógyszerei), ezért kicsit aggódom érte. Étvágya egyébként van, de elég bágyadt szegénykém. Az orvos utasítására most adtunk neki megint egy kis kaját és figyeljük, hogy mi lesz.

2016. szept. 18. 15:50
 8/24 anonim ***** válasza:
Éppen akartam kérdezni, hogy hogy van. Az jó, ha jobban van valamivel. Örülök, hogy még este sikerült orvost találnod. Furcsállom, hogy gyulladás, azért ezt csak megmondom.
2016. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az lett volna furcsa, ha kő. Lány cicaknal nem annyira jellemző.

Én cicám is hányt ha hólyag problémái voltak. Fele annyit adj neki egyszerre. Nekünk az bevalt.

2016. szept. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nekem is furcsa volt, mikor a nagyon fiatal Lány cicám köves lett.
2016. szept. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!