Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lelte a macskámat, agresszí...

Mi lelte a macskámat, agresszív lett?

Figyelt kérdés
Szépen felnevelte a kölkeit, kettő megmaradt neki, 3 hete még jót játszott velük (3 hónaposak voltak akkor). Egy nap nagy nyávogásra lettem figyelmes, (sose nyávogott még)hát ő nyávogott, járt fel alá, szóltam neki, de elrohant. Eltűnt két napra, csak este jött haza, de már akkor nem engedett senkit a közelébe. Utána csak órákra járogatott el, viszont agreszív lett. A kölkeit ha 1méteren belül kerülnek, nekik megy. De a legrosszabb, hogy a gyerekeimre is rányávog és már támad is, karmol,harap, ha közelítenek. Mi lett vele??? Szerdán vinnem kell ivartalanítani, de b@sszus már félek hozzányúlni, ráadásul előtt kínozni kell, mert be kell zárnom, hogy ne ehessen.
2017. szept. 2. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy újra tüzel?
2017. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tüzel. Azért marja el maga körül a kölykeit is, leválasztja őket hogy minden energiáját magára és az új alomra tudja fordítani.
2017. szept. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És minket is ezért bánt? Mostmár egyébként nem jár el itthonról. Hogy bírkózzak meg vele az altatás előtti kinzással? (éhezés, szomjazás, bezárás)
2017. szept. 2. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
Csald be egy kis kajával másfél nappal az altatás előtt abba a helyiségbe ahova bezárnád, zárd be és ne is nyisd ki az ivartalanításig. Akkor lesz nehéz elkapni még, de ha tényleg annyira vad kesztyűvel kell megpróbálnotok.
2017. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utána lenyugszik? Vagy még dühösebb macskuszt kapunk vissza?
2017. szept. 2. 10:38
 6/10 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után le fog majd nyugodni.

De ha tüzel, nem biztos, hogy megcsinálják most a műtétet, majd inkább félidős vemhesen.

A viselkedése egyébként macskaszemmel nézve teljesen normális. Kölykeit felnevelte, ilyenkor az a normális, ha elűzi őket, keressenek új területet maguknak. Ő pedig készül az újabb alomra. Ez persze ösztönök vezérelte viselkedés, nem tudatos.

Ha nagyon nem tudod megoldani a műtét előtti elzárást, meg lehet beszélni gondolom a dokival, hogy beviszed hozzá műtét előtt 1 nappal, és majd ott el lesz zárva szakszerűen ketrecbe.

De előtte mindenképpen konzultálj az orvossal, hogy mit mond, kell-e várni a műtéttel a valószínűsíthető tüzelés miatt.

2017. szept. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Elzárni eltudom, berakom a kazánházba (fialni is ott fialt). Házba semmiképp nem engedem, támadja a gyerekeim, a kicsi meg nagyon szeretgetné, féltem, hogy belekarmol.

Másik kérdésem,ha már itt vagyok. Mivel ez egy nem kívánt vemhesség volt, a kölkei is azok. Kettőt nem tudtam elajándékozni, most nyilván nem szabadulok meg tőlük, maradnak. Az egyik úgyis a kicsi kedvence. DE! Lány. Mit tegyek,hogy tavasszal ne legyen újra nem kívánt terhesség. Az orvos azt mondta ivartalanítani csak 2 kg felett lehet. Persze majd tőle is kérdezek, mert nem akarok több kiscicát semmiképpen meg folyamatos fialást sem.Az anyánél elszúrtam, nagyon elszalad felettünk az idő, kimaradt . De a kölkénél semiképp nem akarok kiscicát.

2017. szept. 2. 12:39
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
szerintem meg csak simán megbolondult, elofordul ez macskaknál is.
2017. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%

Lehet 2 kg alatt is.

6 hónapos korig mindenképpen ejtsétek meg a műtétet. Ha ez a doki nem vállalja, akkor keress másikat.

De egyébként ha már megtörténik a baj, és vemhes lesz mégis, akkor is műthető. Kb. félidőben a legjobb.

2017. szept. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem még az első tüzelés előtt el fogja érni a két kilót.
2017. szept. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!