Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért használják sokan az...

Miért használják sokan az ellik szót macskával/kutyával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudtommal a nagytestű állatok( pl.a tenén) amik 1-2 utódot hoznak a világra azok ellenek. A kutya és a macska fial.Miért terjedt el velük kapcsolatban ez a szó?

2017. szept. 12. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%
Inkább az, mint a "szül".
2017. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy tudom az állatoknál ellik szó helyes mindenképpen. A fial szó úgyszintén. Ez meg kötözködés már ha ezek között köt bele valaki hogy melyik hogy, inkább abba kössenek tényleg bele aki azt használja az állatra is hogy szül.
2017. szept. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ugye jól gondolom, hogy ha a nagy állatgyógyászati központok honlapjain a kutyák ellésével kapcsolatos információk vannak, akkor nem ők tévednek?
2017. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Mert a legtöbb ember lenézi az állatokat és alacsonyabb rendűnek titulálják. Undorító ez a sznobizmus,ha nevezhezem annak.
2017. szept. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem lesz semmi ha valaki azt mondja az állatra hogy szül. De nem a helyes kifejezés. De akkor te biztos elleni fogsz, vagy majd a párod, az milyen szépen fog hangzani ha már téged annyira nem zavar. :) Egyébként meg hiába a helyes kifejezés az elpusztul vagy kimúlik az állatoknál, ugyanúgy használható szerintem a meghal, viszont elég taszító egy kutyusnál vagy cicánál az hogy megdöglik.


Remélem érted mire gondolok kedves vakvilágba ok nélkül hülyéző.

2017. szept. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan minden állat ellik. Szakkönyvekben is így van leírva.


Különböző falukban más-más a nyelvjárás minden állat ellésére/ivarzására/ az utódok megnevezésére. Hallottam én már nagyon furcsa szavakat is ezek megjelölésére. Nekik az úgy volt helyes.


Szóval szerintem édesmindegy, hogy hogyan mondod, amíg tisztában vagy vele, hogy az "ellik" a hivatalos szó, s nem azzal hívod fel az állatorvost, hogy lebabádzott a lány kutyád. Otthon meg baráti körben használd azt, amelyik legjobban tetszik.

2017. szept. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%
Nem mindegy hogy mondják?! Szinonimái egymásnak hogy meghal,megdöglik,elpusztul,csak nem ugyanúgy hangzanak.
2017. szept. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem nem lenne mindegy hogyha meghal a 15 évig velem élő társam, a kutyám aki szintén családtag, akkor valaki megkérdezné tőlem hogy "mivan megdöglött a kutyád?". Úgyhogy nem, nem mindegy, de ha neked igen akkor is legyél tekintettel ilyen téren azokra akiknek számít.
2017. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%
Az ellés meg a szülés ugyanaz.
2017. szept. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert minden emlős állat (kivéve azt a néhány kloakást mint pl a kacsacsőrű emlős) ellik. Ez a hivatalos megnevezés. Ez olyan mint a hím, meg a nőstény megnevezés, a kutyánál kan/szuka, a lovaknál mén/kanca, a szarvasmarhánál bika/tehén (vagy üsző) stb. De mindegyik ugyanazt jelenti. Egyébként én eddig csak nyulaknál vagy rágcsálóknál hallottam a fial szót. A kutya, macska mifelénk ellik.
2017. szept. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!