Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha már nem tudnak érvelni a...

Ha már nem tudnak érvelni a vallásotokal kapcsolatban akkor miért kezdenek sokan el személyeskedni?

Figyelt kérdés
Hiszen főleg a kerszténység a szeret vallás (már amikor) nem pedig a gyűlölködésé!

2017. aug. 20. 14:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Én nem szoktam személyeskedni.
2017. aug. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a keresztények, az ateisták, muszlimok, stb... is ezt csinálják. Ha mar nem tudnak érvelni a saját igazuk mellett, a másikét kezdik el támadni.
2017. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Vallásal kapcsolatban nincs mit érvelni.

A vallás az: HIT ennyi..

2017. aug. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem vallásspecifikus dolog, még csak nem is csupán vallási témáknál fordul elő. Csak nézz meg egy kérdést a politika témakörben, vagy egy vegán-mindenevő vitát.

Vannak emberek akik egyszerűen ilyenek, hogy feltétel nélkül elfogadnak bármit ami illik a világképükbe, bármilyen ettől eltérő nézet pedig borzasztóan feldúlja őket, mert valójában bizonytalanok és féltik a világképüket, hitüket, elveiket.

És természetesen a vallásos emberek között is előfordulnak ilyenek. Ezzel kapcsolatban csak annyit tudnék tanácsolni hogy azért ne általuk ítélj meg egy adott vallást!

2017. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

Ez inkább emberi tulajdonság, és arra az emberre igaz jobban, aki amúgy sem tud érvelni.

Az igaz, hogy a vallás pont erre nevel: érvek helyett hit.

De azért a dolog nem függ össze 1:1-ben, csak gyakoribb a hívők között.

2017. aug. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 követ62 ***** válasza:
87%
Én sem szoktam, mert nem keresztényi.
2017. aug. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%

"Az igaz, hogy a vallás pont erre nevel: érvek helyett hit. "

Kérdező. Meg az ilyen hülyeségek miatt is ki szoktunk akadni:)

2017. aug. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 követ62 ***** válasza:
100%

Kedves #8.

Nem kiakadni kell, csak szimplán elfogadni, rá hagyni. Én is ezt szoktam. Úgy sem tehetsz mást.


Régen hallottam, de mindig eszemben van.

Bocs mindenkitől a szóhasználatért.

"Idegeskedni annyi mint mások hülyesége miatt önmagunkon bosszút állni."

Csak gondoljon mindenkit bele kinek artassz azzal, ha te ideges vagy? CSAK SAJÁT MAGADNAK!

Na ne! Inkább nem.

2017. aug. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%

Látod, kedves Kérdező, itt az élő példa a 7. válaszoló személyében. Érvelni nem tud, de muszáj benyögnie valami ostobaságot amivel megpróbálja lejáratni az ateistákat. (Egyébként 1x1 az nem 2, csak úgy mellékesen mondom.)


Persze nem minden vallásos ilyen, csak ők a hangos kisebbség, akiket sajnos előbb vesz észre az ember. De ahogy te is mondod, a kereszténység a szeretet vallása, amit a viselkedésével rendszeresen szembeköp ez a bizonyos illető, de ebből is látszik legalább hogy nem valódi keresztény, szóval ne hagyd hogy rossz képet fessen másokról! Egy igazi keresztény köszönőviszonyban sincs azzal, amit a 43%-os művel, hidd el!

2017. aug. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%

"Persze nem minden vallásos ilyen, csak ők a hangos kisebbség, akiket sajnos előbb vesz észre az ember. De ahogy te is mondod, a kereszténység a szeretet vallása, amit a viselkedésével rendszeresen szembeköp ez a bizonyos illető, de ebből is látszik legalább hogy nem valódi keresztény, szóval ne hagyd hogy rossz képet fessen másokról! Egy igazi keresztény köszönőviszonyban sincs azzal, amit a 43%-os művel, hidd el!"

Anyuciii, árulkodnak! Befejezted?:)

Én keresztény vagyok, nincs semmi bajom az emberekkel, csak a bennük lévő ostobasággal. És miután ezerszer megkérdezik két hét leforgása alatt azokat a dolgokat, melyek a közeli és távoli múltban részletesen ki lettek tárgyalva, így azt kell feltételeznem, hogy nincs ki a négy kerekük.

Amúgy sem nagyon érdekel egy keresztény gyűlölő véleménye, pláne akik azért nyöszörögnek, mert nem állok le ugyanarról hatvanadszor is vitatkozni. Azt csak az ostobák akarják és cselekszik:)


"Ha már nem tudnak érvelni a vallásotokal kapcsolatban akkor miért kezdenek sokan el személyeskedni?"

Helyesen a kérdés:

Ha egy keresztény látja, hogy az ateista nem érti meg, hogy 1+1=2, miért kezd el személyeskedni némely esetben?

2017. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!