Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért szopizzák a takaróm?

Miért szopizzák a takaróm?

Figyelt kérdés

Van nálunk két kiscica, és az a heppjük, hogy szopizzák a takaróm. De csak az enyémet, páromét nem! Beledugják a fejüket, beledörgölőznek, elkezdik dagasztani és szopizni. Azon szoktam picit mosolyogni, amikor hallom a cummogást. Alapjáraton nem zavarna, ha nem kilóméteres csöpögős nyáltócsa lenne utána a takarómon.

Miért csinálják ezt? Lehet a takaró anyaga miatt?(polár takaró) olvastam, hogy ha hamar lettek leválasztva az anyjukról, akkor csinálnak hasonlót. De ez csak most jtt ki náluk...12hetesen hoztuk el őket, egy kerek hónapja vannak nálunk és kb másfél hete megy ez. Szóval a kérdés adott, miért szopizzák a takarómat?



2017. szept. 17. 09:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Azért, amiért egy kisbaba, kisgyerek cumizik vagy szopja az ujját. Ösztön, megnyugtató szokás.
2017. szept. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én addig értem, hogy picik és azért. :) de miért csak az elmúlt héten jött rájuk ez, 3hétig semmi ilyen nem volt.
2017. szept. 17. 17:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát most jött rájuk. Nem tudom, miért éppen most, ezt csak ők tudják. :) Egyébként nem biztos, hogy csak kiskorban fogják ezt csinálni, vannak cicák és kutyák is, akik egész életükben szopiznak valamit. Egy dobermannom például felnőttként is a plédje sarkát szopizta alvás előtt, nagyon vicces volt egyébként.
2017. szept. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!