Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha felnőtt,...

Mit lehet tenni, ha felnőtt, ivartalanított macska KIZÁRÓLAG ÖLBEN alszik?

Figyelt kérdés
Felnőttként az utcáról került hozzánk. Kizárólag ölben hajlandó aludni, éjjel a hátamon vagy a hasamon. Ha felkelek, akkor ő is kirohan.

2017. szept. 17. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
Ilyen nincs :) Már bocs, tudom sok elvakult állatimádó szerint igen, de nem. Én is imádom az állatokat, van 1 kutyám, ő a mindenem. De ilyen nem létezik, hogy kizárólag ölben alszik. Ez pont olyan, mikor sokan panaszkodnak hogy a kutya nem eszi meg a száraz tápot például. Mikor megkérdezem, hogy hát akkor mit eszik, a válasz ezt főzök neki, azt dobálok neki stb.stb. Ilyenkor szoktam azt mondani, hogy akkor mától se ez, se az, száraz táp van. Aztán majd a 3. 4. nap amikor SEMMIT nem kapott a kutya/macska, meg fogja enni a száraz tápot. Te sem eszel simán, "üresen" kenyeret, de ha 5 napja nem láttál kaját, megennéd boldogan. Na ez pontosan ugyanez a helyzet. Nem veszed ölbe a macskát, nem engeded be abba a helységbe ahol te vagy éjszakára. Ha az első éjszaka nem, majd a 2. éjszaka el fog aludni ott ahol éppen van. Nem hülyék az állatok, ott vannak ahol jól érzik magukat. Én is ha tehetném, minden éjjel álomba masszíroztatnám magam valakivel minthogy csak úgy lefeküdjek aludni "simán", de ha nincs, akkor nagyon jól fogok aludni egyedül is. Ez amiről te írsz javarészt olyan "problémák" amit az emberek generálnak, teljesen feleslegesen. Amikor többet költenek a háziállat ruhájára mint önmagukéra például. Ők állatok, nem emberek. Nem hülyék, az biztos, de ilyen dolgok nem léteznek amiről most te is írtál. Mint mondtam, nem hülyék. Te is szívesebben alszol el úgy hogy valaki simogat minden este, de ha nem simogat senki, akkor se fogsz virrasztani 5 napon át.
2017. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, dolgozni jársz. Olyankor mit is csinálhat a macska? Alszik, csak úgy, kanapén, fotelen stb. Úgy van, ahogy előttem írták: ha hagyod, hogy uralkodjon feletted, meg is teszi. Nekem két cicám van, az egyik nálam is kezdte, ha leültem már ugrott is az ölembe, alig lehetett letenni. Szép lassan megneveltem, ma már elég, ha látom, hogy készülődik felugrani, a kezem felé tartom (nyitott,egyenes tenyérrel)és visszahúzódik. Nevelhetők a közhiedelemmel ellentétben, csak több kitartás kell hozzájuk.
2017. szept. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki hogy így ragaszkodik. Ha tudnád az én macskáim melyenek...
2017. szept. 19. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gongolom annyira ragaszkodik hozzá a macskája hogy zavarja a dolog mert nyomja, vagy túl meleg és ég a teste a macsektól. Létezik ilyen, az én macskám is ilyen volt szegény, főleg összel és télen amikor már behúzódott a lakásba a hideg elől.

Én sajnáltam lehajítani magamról, inkább a lábam közé tettem és megszokta. Neki is jó volt nekem is jó volt. Ezen túl mindig ott vackolt be önállóan magának vagy mellettem és fogtam a tappancsát. Imádtam őt.

2017. szept. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első két válaszadóval.

Hozzátenném a saját tapasztalatom. Egyik cicám pár hetesen került hozzám (találtam), cumiztatni kellett. Nagyon ragaszkodik hozzám, követ mindenfelé, imád rajtam aludni. Engem nem zavart sosem. Két éves volt, amikor összeköltöztem a párommal. Ő viszont nem szereti rajtam/magán éjszaka a macskát-gyakran közénk is bújt a kis sunyi. Így a cica le lett erről nevelve. Azóta az ágy végében alszik.

Nem kell ebből ügyet csinálni. Ha zavar valami amit a macska tesz, hát rászólsz. Ha nem zavar, akkor nem. Te vagy a cica gazdája, s nem a cica a tiéd.

De biztosíthatlak afelől, hogy a macskád nem csak az öledben alszik.

2017. szept. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, mint mondtam, kirohan a szabadba. :S De ott csak gubbaszt. Vagy bent az ölemben, vagy kint a szabadban, vagy a küszöbön. Ha kirakom, akkor a küszöbön gubbaszt, de éjjel hallom, hogy a fejével veri az ajtót, meg kaparja a küszöböt. Amikor sokat el vagyok a munkában, akkor a szoba belső ablakpárkányán gubbaszt.
2017. szept. 21. 18:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Van olyan is, hogyha le akarom rakni, akkor elkezd az ölemben morogni és nyávogni, meg karmol is.
2017. szept. 21. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!