Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem szabad a macskáknak...

Miért nem szabad a macskáknak kenyeret adni?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam csak krumplit nem szabad! Ha a tésztát megeszik, akkor a kenyértől talán betegek lesznek?
2017. szept. 21. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Amiért a lónak pörköltet.

Mert a macska húsevő, és nincs szüksége sem kenyérre, sem tésztára.

2017. szept. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a macska nem malac. Húsevő állat, ragadozó.

Semmi nincs a kenyérben (és a tésztában, krumpliban), amit a szervezete fel tudna használni. Akkor minek adnád neki?

Te meg tudod emészteni pl. a fakérget? Mit gondolsz, milyen érzés lenne a hasadban, ha megennéd? Persze sok mindennel jól lehet lakni, de rövid vagy hosszabb idő után emésztési problémák, betegségek alakulnak ki, mert nem neked való táplálék.

2017. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként biztos nem lesz tőle baja ha ritkán eszik.De amúgy meg nem is eszik meg,legalábbis az enyémeknek adtam pár csipetet, de megszagolták és ott is hagyták :), úgy voltak vele egyem meg én. A macska kaján kívül csak azt eszik meg amit ők levadásztak.
2017. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálam az egyik imádja a kenyeret. Ha látja, hogy esszük, olyan esdeklő tekintettel vár, mint aki mindjárt éhen hal. Nem kér sokat, apró darabokban adok neki annyit, amennyit én egy harapással eszek. A másik is néha odasorakozik, megszagolja, megrázza a hátán a szőrt és elmegy. :)
2017. szept. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!