Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskáknak kell adni vizet?

A macskáknak kell adni vizet?

Figyelt kérdés

Akárhányszor eddig adtam neki vizet, bele se szagol. Csak 1-2 alkalom volt, amikor ivott belőle, de az nagyon ritka tényleg. Ezért már nem is szoktam neki adni.


Ez baj szerintetek?


(Amúgy kinti macska, szóval eső után pl tud inni a pocsolyából, ha akar)


De én már feleslegesen nem vesződök azzal, hogy minden nap öntök ki neki vizet, ha úgy sem issza meg soha.


2017. jún. 17. 17:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én adnék a helyedben! Legyen egy biztos pontja, ahol 100% hogy tud inni, főleg ilyen melegben.
2017. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ne viccelj már, persze hogy kell adni nekik! Az, hogy amikor kirakod nem iszik bele az nem jelenti azt hogy nem iszik soha, csak akkor nem szomjas épp. De remélem nem úgy csinálod hogy lerakod elé a vizet hogy igyon és ha nem iszik elveszed, mert az úgy teljesen rossz. Mindig gondoskodni kell, hogy legyen előtte tiszta víz, ezt naponta cseréled. Ha szomjas akkor inni fog. És ez nagyon nagy baj hogyha ez vesződés, hogy naponta egyszer cserélsz vizet szegény állatnak.
2017. jún. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy te se igyál, olyan felesleges elővnni egy poharat, önteni bele innivalöt, aztán vesződni kell azzal, hogy elmosd a poharat. Legalább 4x annyi időbe telik, mint kirakni egy tál vizet a macskának.
2017. jún. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát de az más, én szeretek enni, de a macska az nem. :D


Amúgy tejet szokott kapni. (tudom, arról is majd megírjátok, hogy tejet tilos adni a macskának. De ő szereti nagyon, és mindig egyből megissza, és nincs tőle baja.) De a vizet nem issza meg. Szóval szomjan azért nem hal, mert ott a tej. Mondjuk az igaz, hogy nem minden nap kap azért tejet. De legtöbbször igen.

2017. jún. 17. 17:46
 5/17 A kérdező kommentje:
*inni
2017. jún. 17. 17:47
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

nézd, a mérges gomba is finom, mégsem tesz jót az élőlényeknek...

ha ennyire nyűg naponta egyszer kicserélni annak az állatnak a vizét, akkor inkább ne tarts macskát, se semmilyen más állatot, még növényt se

2017. jún. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom azt a szerencsétlent...
2017. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

A macska nem kedveli a vizet és nagyon jól elvan aránylag kevés vizel ,ha természetes eledelt kap vagyis rágcsálókon madarakon él. Nem izzad nem liheg,(csak nagyon extrém esetben )ezért minimális a vízvesztesége. De ha száraz mesterséges tápot kap állandóan akkor kell neki a víz. Konzerv mellé se nagyon fogyaszt folyadékot,mert annak 80%a víz .

Nekem kerti macska van ,vadászik is ,nem kap száraz tápot és úgy van ez megoldva van egy nagy diszperzites vödör a csap mellett ,azt telenyomom 10 literrel és ha akar odajár.Kb hetente cserélem.De nagyon ritkán látom inni,egyszerűen a kaja víztartalma fedezi a szükségletet.

2017. jún. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Platypus ***** válasza:
73%
Egyszer lesz egy kánikula, árnyékban 40 fokkal és szerencsétlen kiszárad fél nap alatt.
2017. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Száraztápot nem eszik, mert nem szereti.


De mondom, tejet szinte minden nap kap, szóval kap folyadékot. Meg ha eső van, akkor is tud inni.

2017. jún. 17. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!