Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Erősen lejárt konzervtől...

Erősen lejárt konzervtől lehet férges a macska?

Figyelt kérdés
Vettem valahol akciós konzerveket, ahol már rég vásárolok, de csak azután vettem észre, hogy hónapok óta le van járva, mikor már többször kapott belőle. Most 1 hete hasmenése van, ma már enni sem akart, és pici fonalszerű valamik vannak a székletében.
2017. szept. 22. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Férges ettől nem lesz, viszont beteg lehet tőle, a hasmenés is lehet ettől. Ha nem eszik, akkor állatorvoshoz kell vinni. (Persze gondolom a lejárt kaját már adod neki!). Hasmenés diétája: vízben péppé főtt rizs, főtt natúr csirkemell filével.

Féreghajtót pedig rendszeresen kell kapnia, negyedévente, így nem lesz férges.

2017. szept. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
92%
Egy hétig f*sott a macskád és csak most jutott eszedbe bármit is tenni? Úgy az első nap után kellett volna orvoshoz fordulni, és akkor mondjuk megkapta volna a féreghajtóját meg a ki tudja még mit. Egy konzervnek amúgy az égvilágon semmi baja nem lesz pár hónappal a szavatosság után, erősen túl van biztosítva az a lejárati dátum. Ha van is köze a dologhoz, legfeljebb felszínre hozta a problémát. Most viszont rohanni kéne az orvoshoz, ha kedves a macskád élete. Valószínűleg súlyosan ki van száradva.
2017. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kihívtam az ügyeletet, azt mondta az orvos, hogy nincs kiszáradva, de erős hasi fájdalmai vannak. Megkapta a szükséges injekciókat, valamint béltisztító pasztát.

Az orvos szerint 3 nap alatt teljesen rendbe kell jönnie.

Köszönöm a hozzászólásokat!

2. Te rettentő provokatív stílusban írtál, de azért neked is kösz!

2017. szept. 22. 23:16
 4/5 Platypus ***** válasza:
Nos, elég nehéz elképzelni, hogy nem az orvost kérdezed amikor kéznél van, hanem feljössz a gyk-ra. És az időrend is zavaros egy kicsit. Egy hete van hasmenés, ma kezdett el nem enni, de az orvos szerint 3 nap alatt elmúlnak a tünetei. Ha az elején hívtad az orvost, akkor javulás helyett romlott az állapota és megint orvos kéne neki.
2017. szept. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

1. Folyamatos hasmenése csak 2 napja volt. Előtte hol igen, hol meg nem, de 1 hete kezdtem észlelni a problémát.

2. Az orvost tegnap este hívtam ki, miután a kérdést kiírtam mert előtte lett rosszul. Tehát tegnap estétől számít az a 3 nap.

3. Ha valamit nem tudsz értelmezni, ne kötekedj feleslegesen!

Köszönöm!

2017. szept. 23. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!