Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Javasolnátok a szerintetek...

Javasolnátok a szerintetek legjobb macska kaját, macska étrendet, és általatok legjobbnak tartott tápot?

Figyelt kérdés
Olyan cicások véleménye érdekelne a legjobban, akiknek 13 év feletti cicáik vannak, voltak, és egészségesek voltak a lehető legtovább. A cicák korát is írjátok le, legyetek kedvesek.

2017. szept. 21. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Szia. Nekem az évek során elég sok cicám volt/van. Különböző korúak. A legfiatalabbak, most 4 hetesek, a legidősebb cica mama 17 éves. Az összes aktív, csavargós, majd kicsattannak az egészségtől szerencsére.

Szóval az etetés. Napjában 2x kapnak enni. Mindig annyit, amennyit tuti megesznek.

Délelőtt száraz kaját kapnak. Én a Happy Cat fajtát veszem nekik. Nagyon szeretik, jó az összetétele.

Este pedig készítek nekik külön kosztot, ami a következőkből áll össze: csirke-marha nyesedék, aprólék, csontos-bőrös húsok nyersen, brokkoli-sárgarépa-petreszelyemzöld-kevés babféle és krumpli összefőzve, darabosra törve, ezt keverem rizzsel, hajdinával vagy kukoricadarával. Hetente 2x kapnak főtt tojást, tonhalpástétomot vagy olajos halkonzervet.

Ez nekik a favorit, a mennyország:)


Remélem tudtam segíteni eligazódni picit.

2017. okt. 8. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :-)
2017. okt. 11. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szabadna, az előző főztjéből a babot nagyon kihagynám, mert a macska nem ehet olyat, ami puffaszt. A hajdina is lassan felszívódó szénhidrát, a macskának amúgy nem kell szénhidrát. A receptet amúgy nem nagyon értem, de mindegy.
2018. jan. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Enyém 14 éves, ivartalan kandúr. Teljesen egészséges.


Mi főként táppal etetünk, de havi 3x kap minőségi konzervet is (pl Animonda) vagy valami jobb féle tasakosat. Napi 2x eszik, de ő maga osztja be az adagot.


A táp változó, Joserát és Happy Catet kap. Ez a kettő vált nálunk (érzékeny a gyomra, nem bírja a gabonamentes tápokat) Joserából Culinesse, Marinesse, amit szeret, Happy Catből Best Age, Sterilised, vagy bárányosat eszik.


Vannak ezeknél sokkal jobb tápok is, de ezek nála vagy nem váltak be, vagy már számunkra a nem megfizethető kategória. Pl a Premiere-t folyamatosan kihányta, hiába egy jó táp egyébként.


Applaws, Brit Care, Real Nature amik nagyon jók még

2018. jan. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!