Kezdőoldal » Állatok » Macskák » (Fontos) Hogyan szoktassam...

(Fontos) Hogyan szoktassam össze ôket?

Figyelt kérdés

7 éves a kutyusom, lakásban lakunk. Szombaton vettünk egy 8 hetes kiscicát, eléggé félénk. A kutyus állandóan a közelében lenne, nyalogatná, játszana vele, de a cica ezt nem tûri és szinte mindig fúj rá. Az elején morgott is, azt már nem csinálja.

Ma a kutya bepisilt az ágyba, még soha nem csinált ilyet. Szerintem idegileg kikészült, amiért nem játszik vele a cica.

Nagyon fontos lenne, hogy minél elôbb megbékéljenek egymással, mert ha nem apukám el akarja távolítani a kiscicát. Mi lehet a viselkedésüknek az oka? Meg lehet oldani? Éjszaka különzárjuk ôket, de nappal nem. Kérlek segítsetek!



2017. szept. 22. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát figyelj. Elsősorban az egész szituáció a macskának hatalmas stressz. Nem tudom milyen volt az előélete, de gondolom nem tenyésztőtől van, ha apád csak úgy megszabadulna tőle.


Kezdjétek elölről az egészet.


A macskának először a helyet kell megszoknia. Minimum egy hétig bent kell tartani, ha egyébként nem teljesen benti lenne. Közben fokozatosan titeket is meg fog szokni, elkezd bízni bennetek. Ha látod, hogy nem fél már, akkor jöhet a kutya szaga, aztán a kutya, de csak távolról. Ne engedjétek oda a macskához, ha a macska érdeklődik, majd ő maga odamegy, de ne erőltessetek semmit. A kutya remélem szófogadó, és ha tiltjátok neki, akkor nem megy oda hozzá, ha meg nem működik, akkor pórázon fogjátok. A macskának pedig mindig legyen egy útvonala a meneküléshez illetve egy olyan hely (akár kis zug, vagy magasabb hely), ahol a kutya nem fér hozzá.

Ha a macska megnyugodott, lehet nekik együtt enni adni, ezt is fokozatosan, akár egyre közelebb egymáshoz minden nap. Aztán találkozgathatnak egyre többet, de csak felügyelettel, és csak a macskán múlik, hogy mikor mire mennyire áll készen.


És nem, ez a folyamat nem fog gyorsan menni. A türelem a kulcs. Lehet fenyegetőzni, hogy kidobja a macskát az apád, de attól még nem fog gyorsabban menni, és ti is csak feszültek lesztek, ami megnehezíti a szoktatást.

2017. szept. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ja és igen, amit leírtam, azt nem egy nap alatt. Lehet, hogy hetekig is el fog tartani.

Az én utcáról befogadott cicám ezzel a szoktatással kb 3 hét alatt barátkozott meg a kutyával, azóta is együtt alszanak szinte mindig.

2017. szept. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Apró lépésekben haladjatok. Ha valami nem úgy sül el, mint kellene, akkor vissza az előző fázisba.
2017. szept. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igyekszek megpróbálni, de mi okozhatta a pisilést?
2017. szept. 22. 22:10
 5/9 anonim ***** válasza:

Okozhatta az izgatottság, vagy akár irigység a macska miatt, fel akarta kelteni a figyelmeteket. Vagy bejött neki valami probléma, betegség. Ha többször is bepisil, dokihoz vigyétek.


Bár sajnos annyira nem értek még a kutyák viselkedéséhez, mint a macskákéhoz. :/

2017. szept. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy már teljesen kétségbe estem, nagyon szeretem mind a kettôt, Nem szeretnék megválni a cicától, akire évek óta vártam.
2017. szept. 22. 22:21
 7/9 anonim ***** válasza:
Miért akarja apád eltávolítani a macskát?
2017. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan, de arra gondolok, hogy ô is nagyon szereti a kutyust, és nem tetszik neki, hogy idegesen látja, és ennek a macska az oka. Nekem is rosszul esik, hiszen ô az elsô állatom, imádom. Remélem, hogy megoldódik, de most mindenki nagyon ideges, az állatok és az emberek is. Akkor elôröl kezdem és igyekszek jól csinálni.
2017. szept. 22. 22:38
 9/9 anonim ***** válasza:

A kutya nem ideges, hanem izgatott. (Ez a bepisilést is okozhatta akár).

A cica viszont ideges, azaz stresszes.

Ne az legyen a cél, hogy játsszanak együtt, hanem az, hogy a kutya lenyugodjon és hagyja békén a cicát.

A cicának legyen lehetősége elvonulni, magas helyre felmászni, ahol a kutya nem fér hozzá.

A kutyát pedig tiltani kell, ha piszkálni akarja. Meg kell várni, míg a kiscica megszokja a helyét, megnyugszik, és saját maga akar közelíteni a kutyushoz.

A kutya ettől nem fog idegileg kikészülni, ne aggódj. Vidd többet sétálni, jól fáraszd el, otthon pedig tiltsd a túlzott izgatottságot, és a cicához való közeledést.

2017. szept. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!