Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam össze az 5...

Hogyan szoktassam össze az 5 éves cicámat az új 8 hónapossal?

Figyelt kérdés
Igazából még csak 2 napja hoztam a kiscicát ,de egy pici változást sem látok ,hogy a nagyobb kedvelné őt. Ha 4m-rel alrébb vannak akkor is a nagyobb fúj rá pesszeg és meg akarja támadni..Szegény kisebb cica pedig meg sem szólal ,de a szíve nagyon gyorsan ver..nem tudom mit csinálhatnék velük, próbáltam a nagyobbal megszoktatni a kisebb szagát ,de ha már a kezem is olyan szagú ,akkor is már fúj és nyávog..Csináltam már azt is ,hogy a kicsit belezártam a hordozójába és odaengedtem a nagyot ,de csak morogtak egymásra..a nagy nem tudja elfogadni ,hogy 5 év után nem ő az egyetlen cica a házban..nem tudom mit csináljak :(( Valami ötlet? Leírnátok, hogy ti mit csináltatok összeszoktatáskor?

2017. máj. 22. 13:57
 1/6 anonim válasza:
Új még a helyzet mindkettőnek, szerintem adj időt nekik. Ha van lehetőséged, ne egy légtérben legyenek, mind a kettő el tudjon vonulni a saját kis zugába.
2017. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szokták javasolni (állatorvos) hogy mindkettjuk arcocskajat dorgold be egy kis anyagdarabbal (rongy). Etetesnel a 8 hónapos rongyát tedd az 5 eves cica tálja alá, az 5 eves rongyát a 8 hónapos cica rakja alá. Igy ossze fogják kapcsolni egymást a kellemes érzéssel (kajával). Nalunk bevált.
2017. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A kiscica külön van csukva egy szobába.
2017. máj. 22. 14:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Felügyelettel fokozatosan enged ossze őket. Egyre tobb időre.
2017. máj. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Próbálom összeengedni őket ,de a nagy rögtön készül ráugrani.
2017. máj. 22. 14:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is a közös kajálás segített. Bár nekem egy másfél éves alapvetően barátságos cica mellé jött egy nagyon pici (8 hetes),kidobott baba. Az elején a nagy féltékeny volt rá, nem kifejezetten bántotta, csak félrelökte, ráfújt ha hozzáértem, nem akarta, hogy gondozzam.


Együtt etettem őket és semmilyen más kaja nem volt elől. Körülbelül két hét után a nagy engedte, hogy a kicsi ráfeküdjön az ágyában, és nyalogatni kezdte. Utána már nagyjából megbékéltek. Most meg már szét se tudom szedni őket, imádnak játszani.


A cicák nagyon territoriális állatok, nehezen viselik az új lakókat. Hagyj nekik időt. Közös kaja amúgy mindig segít.

2017. máj. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!