Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beit macskát egy tenyésztőnek...

Beit macskát egy tenyésztőnek kell szűrnie valamilyen jellemző betegségre?

Figyelt kérdés

Ugyanattól a tenyésztőtől szeretnék macskát venni, akitől 12 éve is vettem. Akkor törzsköynvet sem kértem mellé, szűrve sem volt semmire a cica, de nem volt semmilyen örökletes betegsége, és nagyon jól tartották kölyökként.

Most megint szeretnék egy kölyköt, oltva, féregtelenítve és törzskönyvvel eladó.

Egy nagyon jó tenyésztő szűri is őket valamire? Olvastam, hogy a HCM és a policisztás vese jellemző lehet erre a fajtára.



2017. szept. 26. 20:55
 1/3 anonim ***** válasza:
A szűrések nem attól függnek, hogy benti tartásra veszed-e. (a tenyésztő úgysem engedi őket szanaszét kódorogni). Egyrészt vannak, vagy lehetnek örökletes betegségek, mármint amit a genetika örökít. Másrészt meg egy állományt végigfertőzhet bármi.
2017. szept. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Aha.

De én arra vagyok kíváncsi, hogy szokták-e szűrni őket valamilyen örökletes betegségre? Mint pl a németjuhászt csípődiszpláziára.

2017. szept. 27. 10:12
 3/3 anonim ***** válasza:
2017. szept. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!