Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti-benti cica. Hogy kezdjük?

Kinti-benti cica. Hogy kezdjük?

Figyelt kérdés
Sziasztok, tanácsot kérnék. Sose volt cicánk, most szeretnénk. Kertes házban lakunk, nem szeretném kizárólagos benti cicának nevelni. Ha egy fiatal, eddig kinti cicát hoznánk a házhoz, az elején a házban tartsam? és ha néha felügyelettel engedjem ki? Mitől függ, hogy mennyire lesz csavargós később? Két házzal arrébb egy kimondottan "kerti" macska van, aki sose megy túl a kerítésen. Ez vérmérséklettől, ellátástól, szeretgetéstől, vagy mitől függ? Akinek van ilyen, "kétlaki" macskája, hogy csinálta? Mikor van bent a cica? Enni bent kap? Alomtálcája is bent van?
2017. szept. 27. 11:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én macskáim ki-bejárósak. Enni mindig bent kapnak, a lakásban két helyen van alomtálcájuk és éjszakára mindig behívom őket.

Az elején ajánlatos úgy kezdeni, hogy egy-két hétig csak a lakásban tartod a cicát, hogy megszokja a környezetet és az új családját. Ha már úgy látod, hogy elég otthonosan érzi magát és bízik bennetek, akkor nyugodtan kiengedheted. Eleinte nem fog messzire menni. Persze ha nincs ivartalanítva, akkor több napos túrára is elindulhat felnőtt korában.

2017. szept. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Fiú cica lenne, és természetesen ivartalanítva, hogy ne mászkáljon és ne jelöljön bent. Amúgy még nagyon gondolkodom, mert két gyerek is van a háznál, és nem biztos, hogy "sokkolnám" a macskát velük :)
2017. szept. 27. 11:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Az en cicaim nyaron szinte csak enni jonnek be a hazba,de ahogy kezd lehulni a levego fokozatosan beszoknak ejjelre.Ha mar nagyon hideg van,akkor reggelig bent vannak meg tobbnyire napkozbe is.Enni bent kapnak,de alomtalcajuk nincs bent.Alltalaba a kertbe vannak,ha elmennek szerintem,akkor sem messzire,de etetesre hazajonnek,vagyis mikor ugy gondoljak,hogy ennenek valamit.
2017. szept. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi annak idején gy csináltuk, hogy hetekig bent volt a macska. Kellett idő, hogy megszokja. Utána, ha nagyobbacska lett, felügyelettel volt kint.

Nagyon fontos, hogy amíg nem szokja meg a helyét, addig ki se menjen mert nem talál haza. Plusz a szomszéd macskák simán elverik a területük miatt. Főleg éjszaka aktívak, szóval amíg fel nem nő, addig szerintem éjjel legyen bent.

Süldő macskát már kint lehet hagyni felügyelet nélkül szerintem, de kölyköket semmiképp.

2017. szept. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én cicám is kinti-benti, ivartalanított kandúr. Mivel messziről hoztuk és még nagyon pici volt ezért 1 éves koráig csak felügyelettel volt kint. Most már nyáron kint is aludt, bent eszik, víz van kint is és bent is. Alom is van bent de kint többet ürít. Télen, a nagy hidegek miatt nem engedtük ki csak max fél órára. Most 3 éves, egészséges mint a makk és minden reggel 4kor bekéredzkedik.
2017. szept. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Minden reggel 4kor bekéredzkedik? és be is engeded? én 4kor még aludni akarok :)
2017. szept. 27. 14:13
 7/11 anonim ***** válasza:

A csavargósság leginkább akkor jelenik meg, ha ivaros a cica, de mint írod, ivartalanítva lesz.

A jó ellátás, viszonylag szoros kapcsolat a gazdival, törődés is fontos, de ettől még a kijárós cicák azért eljárkálnak.

Mikor hazaviszed, pár hétig mindenképpen érdemes legalább bent tartani. Illetve, ha pl. most vinnéd haza, akkor tavaszig, akkor egyúttal ivartalanítva lehetne elkezdeni kiszoktatni, fokozatosan.

Nekem is kinti-benti a cicám, ivartalanításig csak benti volt (kb. 8 hónapos koráig). Fokozatos szoktatással 1 hónap alatt már jobban elvolt kint, mint bent.

Enni bejár, alom is van bent neki, de csak ritkán használja.

Egyébként rábízom, hogy mikor akar kint vagy bent lenni, ha otthon vagyok, akkor ki-be engedem, ahogy szeretné.

Éjjel sokszor velem alszik, de nem mindig. Nyáron szinte csak enni járt be, télen viszont van, hogy hetekig nem megy ki.

2017. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-mas vagyok.Azt elfelejtettem,hogy,ha van ra lehetoseg,akkor jo lenne,ha a cica tudna az ablakbol nezelodni,amig nem mehet ki.Az enyem mikor uj hazba koltoztunk igy merte fel a kinti kornyezetet mielott ugy dontott,hogy kimenne.
2017. szept. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én 4kor kelek hétközben, ha látja hogy van mozgás/villany ég, akkor jön. 😊😊 hétvégenként egyikünk beengedi 7-8 körül(ha kint alszik a cicó) aztán elalszik a lábunknál amíg lustálkodunk. Szerintem szoktatás kérdése.

5ös voltam

2017. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pár hétig tart bent mig megszok titeket, aztán fokozatosan elkezdi felfedezni a kertet. Nálunk is kinti benti cica van az etető itató tál bent van. Ha nem akarsz Hajnal 4 kor kelni akkor szereltess be macskaajtót. Nálunk is az van. Így nem keltenek fel
2017. szept. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!