Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 17,5 éves, beteges gyomrú...

A 17,5 éves, beteges gyomrú és belű macskámnak merjek féreghajtót adni? És milyet?

Figyelt kérdés

Pici kori betegsége miatt nagyon érzékeny az emésztőrendszere. Egész életében jellemző volt rá a rossz evés, a hányás (különösen a száraz tápnál)

Mostanában előfordul, hogy napokig nem eszik, gubbaszt, 2 deka az egész macska csont és bőrre fogyott. Csak az arcát mossa, a "ruhája" nagyon pamacsos.

Utána feltámad, dorombol, dörgölődzik, beszélget, a kertben - ahonnan nem tud, de nem is akar kimenni - hempergőzik, vadászik a semmire, láthatóan jól van.

Most is éppen kint szervezkedik, időnként bejön, eszik két borsónyit, alszik egy sort, majd megint kimegy.

Mi nem adunk már régóta neki nyers csirkehúst, mert nem kéri, kint nem tudom mit tudott volna megenni amitől férges lenne (egeret, vagy ilyesmit nem eszik) de hátha.

Meg merjem próbálni?


2017. okt. 7. 13:21
1 2
 11/19 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem egy ennyire rossz állapotban lévő macskát nem kéne féreghajtózni megelőző jelleggel, vagy legalább ne széles spektrumú erősebb szerrel. Lehet kérni vizsgálatot ürülékből, és ha férges, akkor lehet konkrétan a meglévőt kezelni és nem terhelni a többi elleni védekezéssel. Mindenesetre bármit is teszel, azt szigorúan csak orvosi felügyelettel. Egészséges macskánál a féreghajtás nem nagy cucc, de ez a jószág tényleg nagyon rozoga a leírásod alapján...
2017. okt. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es, nekem is ilyen aggályaim vannak, de a székletvizsgálat jó ötlet, erre nem is gondoltam.

Látható, akár 1-2 mm-es férgeket, vagy fehér pöttyöket sem láttam a székletében, de ettől még talán lehet.

Hétfőn útra kelünk a kakival együtt, mert nagyon rendesen alomba végzi reggelente. Én szeretnék neki egy UH vizsgálatot is.

2017. okt. 7. 18:33
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Szép kort megért a cicád! :)

Ilyenkor a székletvizsgálat mellett leginkább vérvételt érdemes csinálni, és annak segítségével megnézni a cica vese és cukor értékeit.


Ha meg féreghajtó kell neki, azt akár tabletta formában is megkaphatja. AZ én cicám is érzékeny gyomrú, mindenféle tablettát azonnal kihány. Az orvostól kaptunk Easy Pill nevű terméket erre. EZ tulajdonképpen amolyan gyurma szerűség, amibe bele kell tenni a féreghajtó tablettát, és úgy avval együtt megeszi a cica, mert nagyon finom íze van annak a gyurma szerűségnek. És a "burkolat" miatt a gyomrát sem izgatja úgy fel a tabletta. Nekünk bevált.

2017. okt. 8. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a hasznos infót kedves 13-as!:)

Nem is hallottam még erről a gyurmáról, de fogom kérni.

Mindig tanul az ember!

Most egyébként nagyon jól van a cicus, önmagához képest sokat evett, alszik és evés után alaposan megmosakodott.

Biztos, ha ez a társulat elmegy és még élünk, több állat ide nem kell, borzasztó ez az örökös aggódás valamelyikért és a szomorúság, ha elmennek.

2017. okt. 8. 16:34
 15/19 anonim ***** válasza:

Székletvizsgálatra nekünk három napi kakit kellett vinni, egy ezrest kértek.

Annyit akartam egyébként még hozzátenni, hogy amelyik macska nem mosdik, annak tényleg komoly baja van. Mindenképp vinném orvoshoz, mert sok komoly dolgot leírtál.

2017. okt. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítő válaszát!

Voltunk orvosnál, nem férges a cica, de van egy nagyobb daganata a gyomrában és néhány kisebb a vastagbelében.

A vérképe ennek megfelelően nem ideális.

Az orvos szerint lehet, hogy ezzel még 1-2 évig is elélhet, nem tudni.

Én úgy döntöttem, hogy egy 18-ik éves macskát már nem kínozok semmilyen kétes kimenetelű műtéttel, - most pl. tökéletesen van - hanem ha látom, hogy szenved, vagy fájdalmai vannak, akkor a lehető leghumánusabban elengedem.

Kaptunk FERDOCAT pasztát, ezzel lesz a másik cica lekezelve, (ő már nem, vagy nem is tudom mit tegyek) a 2 kutyának meg tablettát.

2017. okt. 11. 20:19
 17/19 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Nagyon sajnálom hogy igy alakult :(
2017. okt. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

#17

Köszönöm szépen!

2017. okt. 12. 21:17
 19/19 ildi6666 válasza:
0%
Mikor férges a cica akkor egy gerezd fokhagymát lenyomok a torkán. Többet ér bármilyen féreghajtótól.
2017. nov. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!