Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy kisfiú cicát és egy...

Egy kisfiú cicát és egy kandúr macskát összetudok szoktatni?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kandúr cicám, de szeretnék még egy kiscicát, de csak akkor, ha össze tudom őket szoktatni. Természetesen tudom, hogy két cica összeszoktatásához sok türelem kell.
2017. okt. 8. 14:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Valóban rengeteg türelem kell, és nincs sok esély rá, hogy majd kedvelni fogják egymást. Könnyebb a dolgod, ha mindkettőt ivartalaníttatod, mert minden macska, de főleg a kandúrok, és pláne ha ivarosak, nagyon védik a területüket. A macskák territoriális állatok, ha nem is veszekednek (szerintem fognak), akkor is felosztják maguk között a házat/udvart.


Nagyon gondold meg, szerintem (tapasztalat is), hatalmas stressz lesz ez nekik, ha ki is vannak engedve, előfordulhat az is, hogy az egyik lelép, új területet keresve magának, amit uralhat.


A macskák tökéletesen megvannak egyedül, jobb is nekik, mint egy másik idegen macskával.

Csodák persze léteznek, 1% esélyt adok rá, hogy egyből összebújnak.

2017. okt. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Persze hogy össze tudsz. Úgy kezd, hogy a kandúrt elviszed ivartalaníttatni. Nekem kettő és fél éves ivartalanított kandúrom van, a házhoz került egy kiscica mert kidobták, ő is kandúr. Három napig fújt rá és menekült előle, nem ment a közelébe, 5 nap után már kezdeményezte a kontaktust és nyitott felé. Persze egyedfüggő is, de meg lehet csinálni.
2017. okt. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :)
2017. okt. 8. 16:10
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Összeszoknak mivel kismacskát viszel a nagy mellé. A gond akkor kezdődik majd amikor a kis fiú macska ivaréretté válik és állandóan gyilkolni fogják egymást a nőstények végett. Én inkább egy lány kiscicát tennék hozzá és akár egy szerelmes pár is lehet mint az enyémek.
2017. okt. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerelmes pár? Ezek macskák, nem emberek.


Akár kandúrt, akár nőstény kölyköt hozol mellé, ivartalaníttasd legalább az egyiket (ha nőstényt viszel, inkább őt, de jobb lenne mindkettőt).

Így kevesebb az esély a harcra, vagy a felesleges almokra.

2017. okt. 10. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!