Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Macskák

A kérdés

Egy kisfiú cicát és egy kandúr macskát összetudok szoktatni?

Van egy másfél éves kandúr cicám, de szeretnék még egy kiscicát, de csak akkor, ha össze tudom őket szoktatni. Természetesen tudom, hogy két cica összeszoktatásához sok türelem kell.

10-08 14:24  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Valóban rengeteg türelem kell, és nincs sok esély rá, hogy majd kedvelni fogják egymást. Könnyebb a dolgod, ha mindkettőt ivartalaníttatod, mert minden macska, de főleg a kandúrok, és pláne ha ivarosak, nagyon védik a területüket. A macskák territoriális állatok, ha nem is veszekednek (szerintem fognak), akkor is felosztják maguk között a házat/udvart.

Nagyon gondold meg, szerintem (tapasztalat is), hatalmas stressz lesz ez nekik, ha ki is vannak engedve, előfordulhat az is, hogy az egyik lelép, új területet keresve magának, amit uralhat.

A macskák tökéletesen megvannak egyedül, jobb is nekik, mint egy másik idegen macskával.
Csodák persze léteznek, 1% esélyt adok rá, hogy egyből összebújnak.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 10-08 15:03 Privát üzenet
Persze hogy össze tudsz. Úgy kezd, hogy a kandúrt elviszed ivartalaníttatni. Nekem kettő és fél éves ivartalanított kandúrom van, a házhoz került egy kiscica mert kidobták, ő is kandúr. Három napig fújt rá és menekült előle, nem ment a közelébe, 5 nap után már kezdeményezte a kontaktust és nyitott felé. Persze egyedfüggő is, de meg lehet csinálni.

A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 10-08 15:26 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

# 3/5Időpont 10-08 16:10 Privát üzenet
Összeszoknak mivel kismacskát viszel a nagy mellé. A gond akkor kezdődik majd amikor a kis fiú macska ivaréretté válik és állandóan gyilkolni fogják egymást a nőstények végett. Én inkább egy lány kiscicát tennék hozzá és akár egy szerelmes pár is lehet mint az enyémek.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 10-10 03:37 Privát üzenet
Szerelmes pár? Ezek macskák, nem emberek.

Akár kandúrt, akár nőstény kölyköt hozol mellé, ivartalaníttasd legalább az egyiket (ha nőstényt viszel, inkább őt, de jobb lenne mindkettőt).
Így kevesebb az esély a harcra, vagy a felesleges almokra.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 10-10 06:18 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Kedves macska tartok segítséget kérnék tőletek, mert szeretek macskám rá pisil az ágyamra. Tanácsot adna valaki?
Az mennyire valoszinu, hogy kandur macska hazahozza a parjat es a kozos kismacskaikat, amikor mar cseperedtek valamennyire?
Nektek milyen a sziámi cicátok természetre?
Macskafotok. Nehez macskakrol kepeket kesziteni es mit gondoltok roluk?
Ti aggodnatok a helyemben? Eltunt a macskam. (Tobbi lent)
Régi cica elfogadja e majd az új kiscicát?

Kérdések a Állatok rovatbólKérdések a Macskák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu