Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Néha a cicám kihányja a...

Néha a cicám kihányja a kajáját. Miután megeszi, rá kb. 5percre. Nem mindig de hetente-kéthetente egyszer, Arra gondoltam, biztosan gyorsan eszik, mert van mikor nagyon gyorsan eszik. Elvigyem dokihoz? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
:( Szobacica, nem járkál utcára.
2008. okt. 21. 23:09
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

időnként nekem is csinálja (kettő van, csak az egyik szokta). nálunk az vált be, hogy olyan kaját adunk neki(k), amit muszáj megrágnia, nem birja gyorsan betolni. pl. csirkecsontot, csirkefejet, olyan konzervkaját, ami nincs előre feldarabolva kis részekre, hanem májkrémszerű, "egyben van".


emiatt szerintem nem kell dokihoz vinni, tényleg csak gyorsan eszik. (egyébként utána simán megeszi, amit kirakott, már ha hagyod neki)

2008. okt. 22. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az en cicam is kihanyta,sajnaltam is szegenyt olyankor,ugy kinlodott,viszont vettem neki emesztest elosegito kajat(es mostmar csakis azt adok),es azota nincs gond vele.

Neha meg szőrt hanyik,ami egy termeszetes dolog,hiszen mosakodaskor benyalja es lenyeli,de erre is lehet husos parnacskakat kapni allatgyogyszertarban,egyfele szoroldo hatasa van.

2008. okt. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A macskák, amikor hánynak, akkor a felszaporodott szőrgumó miatt jön ki belőlük minden. Az enyém is hányt, de vannak olyan szőroldó tápok, tabletták, paszták, amelyek megoldják ezt a gondot. Malt-bits, azt hiszem így kell leírni a nevét. Viszont az állatorvos biztos tudja, tőle kellene megkérdezni. Hidd el segíteni fog.
2008. okt. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Nem akarlak elkeseríteni deh a mi (volt) macskánk is kihányta mindig a kaját és végül abba halt bele...kiderült hogy össze van szűkülve a gyomra és nem brja megemészteni az ételt szerintem mielőbb vidd el orvoshoz:S
2008. okt. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló, te macskád MINDIG csinálta, a kérdezőé pedig hetente-kéthetente, és csak akkor, ha gyorsan eszik. nincs összefüggés a kettő között.
2008. okt. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a mienk akkor csinalja, amikor telezabalja magat. nem adunk neki azota egyszere sokat, inkabb tobbszor kevesebbet. persze ha diszno vagy csirkevagasnal nincs megallas.
2008. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az én cicám akkor hányt amikor galantféreg volt a gyomrában és a beleiben! Vegyél neki féregirtót! Másnap vagy még aznap kihányja majd a kaját és kakilni is fog,mindkét dologban fogsz látni férgeket!A z enyémnek a hányadékában cérnavékony 30-40cm féreg volt!Utána semmi baja!Meggyógyul!
2008. okt. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Az én lánycicám is kihányta néha a kaját. Nálunk bevált a Whiskas antihairball. Lila macskafej alakú doboz. Ez kimondottan szőrcsomó oldó. Imádják a cicáim. Hetente 1X szokam adni nikik 10 db-ot. Tesco, Auchan, DM sok helyen lehet kapni. Remélem megoldódik a problémád.
2008. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen,a neve a kajanak Malz-bits, napi 15-20 szemet kell adni belole.

DE szerintem barmelyik allatgyogyszertarban tudnak segiteni.

2008. okt. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az en macskam miert csak a szaraz Whiskast es a nyers csirkemajat eszi meg szivesen? Soha nem ette meg a hazikosztot,fott murkot,stb..pedig millioszor probalkoztam vele!!
2008. nov. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!