Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni ilyenkor?...

Naniy kérdése:

Mit lehet tenni ilyenkor? (Elméleti kérdés)

Figyelt kérdés
Olyan sok video van a neten, higy emberek talalnak sèrült állatot, ès megmentik. Nos.. Mi van akkor ha valaki talál egy nem kicsit sebesült állatot, de nincsen pènze állatorvosra? Viszont szegèny állatot nincsen szive ott hagyni?

#állat #betegség #állatorvos #sebesülès #szegèmysèg
2017. okt. 21. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatvédő szervezetnek kell szólni
2017. okt. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Így van állatvédőket felhívni, aztán vagy segítenek vagy ott pusztul el.
2017. okt. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ès ha ez egy kis települès pl. Falu? Oda is kimennek az ilyen szervezetek?
2017. okt. 21. 14:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Vannak állatorvosok, akik ilyen esetben ingyen ellátják a sérültet.
2017. okt. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez így van, vannak lelkiismeretes állatorvosok is. Nem olyan régen találtam kidobott csontsovány kiscicát, természetesen azonnal dokihoz vittem, fizettem volna minden költségét, kapott egy csomó szurit, féreghajtót, hazaadott antibiotikumot stb, és egy forintot se kért el, mert látta a helyzetet. Viszont múltkor a saját szememmel láttam ahogy a kedves kisebbségi francia bulldog szaporító vitte be az alom kölyköt és rinyált hogy "hát ezek nem olyan színűek amit drágán el tud adni csak 90ezeré' tudja árulni valami más színre kell álljon" na nála nem volt olyan hogy nem számította rá a hasznot és a munkadíjat (meg se kell említsem szaporítós kötsög volt, havonta rakja fel a hirdetéseit jófogásra). Szerintem ilyennek kell lennie egy állatorvosnak.


Egyébként sajnos hiába mondják itt is az állatvédő szervezeteket, tapasztalatból mondom hogy néha ők is kakálnak nagy ívben az ilyesmire. Ami nem kap nagy nyilvánosságot (pl egy szaporítótelep felszámolása ami a híradóba is bekerül) és messze van, utazni kell, nekik kell nagy költséget fizetni egy kismacskára akár, akkor azt mondják hogy sajnálják, nem tudnak segíteni, old meg. Ez sajnos saját tapasztalat (bár nem velem hanem ismerőssel történt a dolog de tanúja voltam).

2017. okt. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosok segítenek.

Az állatvédőket tisztelem nem akarom bántani de én találtam egy csontsovány kölyök kutyát és több felnőtt kutyát is hát nem segítettek gyerekként csak annyit tudtam tenni hogy a kölyköt orvoshoz vittük a szüleimmel a nagy kutyáknak meg mindennap vittünk vizet és enni.Ők sem segítenek mindig.

De az állatorvosok többnyire igen :l

2017. okt. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
54%

Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok - de látom, már leírták a lényeget, viszont valamihez muszáj hozzászólnom. Akik itt szidják az állatvédő szervezeteket, azok mit gondolnak, miből tartják ők fenn magukat? Unatkozó milliárdosok, akik szabadidejükben hatalmas farmjukra viszik el az összes kóbor állatot?

Sajnos a legtöbb szervezet adományokból tartja fenn magát, esetleg néhol valamennyike önkormányzati támogatásuk akadhat. De honnnan máshonnan lenne bevételük? És ha épp nincs annyi adomány, hogy több állatnak tudjanak eledelt, orvosi ellátást fizetni, és helyileg is tele vannak, és ugye a benzin sem olcsó....? Sajnos a legjobb szándék ellenére is van, hogy nemet kell mondaniuk. Kicsit próbáljatok kérlek empatikusabbak lenni, nagyon nemes feladatot vállalnak az ilyen szervezetek, többnyire szabadidejükből, önként, jószándékból, és megtesznek amit tudnak.

2017. okt. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a válaszokat! :)
2017. okt. 22. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!