Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az utcáról mentett kb 2...

Az utcáról mentett kb 2 hónapos cicámat, hogy szelidítsem meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pár napja a határról haza hoztam kb 2 hónapos cicát. Megfürdettem nagy nehezen, csináltam neki egy elkerített részt, ahol a macskaalom és az ennivalója, innivalója van, meg a macskahordozó,amiben befogtam a cicát.Próbálom többször simogatni,sokszor fúj rám és nagyon fél,ami érthető. Kiengedtem a hordozóból és ki is jött, körbenézett, de utána megint elbújt. Emellet van egy 1 éves kandúr ivartalanított macskám, vele egész jól kijön. Mivel még kezdő vagyok ebben, mert az előző cicám nem ilyen volt, teljesen más természetű, és már szobatiszta vol mikor elhoztam. Kérdéseim azok lennének, hogy hogy próbáljam magamhoz szoktatni, hogy ne féljen tőlem és ne fújjon rám? Egyszer sikerült kézben tartanom, de akkor is leugrott. Az alomra szoktatást mikor kezdjem el? Mit tehetnék,hogy biztonságban érezze magát?

Köszönöm szépen.



2017. okt. 29. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Erőszakkal.

Furcsán hangzik, de igaz.


Egy macska magától nem fog közeledni.


Elkapod, erősen tartod és közben simogatod.


Rà fog jönni, hogy az jó.


Nem a levegőbe beszélek. Végigcsináltam egy vadóccal, aki azóta hatalmas ölcicává fejlődött.

2017. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Játsz vele. Beszélj hozzá és etesd: fogj egy kis falatot a kezedbe és tartsd oda neki.
2017. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igaza van a kettesnek.Gyerekkoromban én is eljátszottam pár cicával,hogy hátulról elkaptam őket és miközben az egy kezemmel finoman tartottam a másikkal simiztem őket meg vakartam a fejüket.Mindig bejött,volt,hogy 2perc múlva már feltudtam venni és bújt a nyakamba.De ezek gazdis cicák voltak csak kicsit bizalmatlanok.A te cicádhoz inkább türelem kell.Legyél sokat mellette,próbáld kézből etetni és játssz vele.Tollasbot,madzagok meg ilyen játékok lennének jók.Néha megfog lepődni,hogy te vagy a játék másik végén,de majd megszokja.Etetés meg játék közbe is fokozatosan próbálkozhatsz a simogatással.Az is segíthet,ha látja,hogy a másik cica nem fél tőled.
2017. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi,az egyest akartam írni,de a ketesnek is igaza van.
2017. okt. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!