Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macskák is csinálnak...

Más macskák is csinálnak ilyen undorító dolgokat?

Figyelt kérdés

Idős macskámnak van az a rossz szokása, hogy wc után azonnal ugrik fel az ágyra, meg a pultra, asztalra. Én ezt nagyon utálom, mert akkor még olyan a lába, elég undorító. Tudja is, hogy haragszok érte, mert mindig lezavarom olyankor. De csak azért is mindig felmegy. Soha máskor nem jár arra, direkt csak az alom után. Már fél is konkrétan, ha kijön az alomból, és meglát engem, akkor elmenekül, bebújik a fekhelyébe (ami a földön van). Már direkt mindig csak este meg hajnalban végzi a dolgát, amikor alszok, hogy ne lássam őt. Amikor felébredek rá, viszont akkor azt látom, hogy felugrik a pultra és villámgyorsan szalad rajta végig, gondolom fél, mert tudja hogy nem szabad. De akkor miért csinálja mégis? Nem hiszem hogy játéknak veszi, tényleg menekül olyankor. És ami rosszabb, valamelyik hajnalban végigkakálta így a pultot. Ahogy szaladt rajta, potyogott ki belőle, mindenhol volt egy kis darab. Nem nagyon értem, mi történt, mivel pont az alomból jött ki azelőtt, és ott mindent elvégzett. Aztán még ide is rakott egy párat. Direkt csinálta vajon? Vagy miért jött ki az alomból ha még nem végzett?

Na aztán meg láttam, hogy elég stresszes, nyalogatta nagyon a fenekét. Aztán meg persze fél óra múlva már az én arcomat nyalogatta. Nagyon undorító. Ja és amikor hányni szokott, azt mindig az ágyamba intézi. Pedig azt mondják, a macska milyen tiszta állat, hát nem tudom, a kutyámmal szívesebben aludnék együtt, ő tényleg higiénikusabb mint ez a macska.


2017. okt. 29. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi macskáink nem csinálnak ilyeneket, a hányást meg végképp nem értem. Ha ilyen mindennapi dolog az, hogy hányik, nem kéne elvinni orvoshoz pl?
2017. okt. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A macskák alapvetően tiszta állatok. Úgyhogy "olyan" a lába miután kijött az alomból? Nincs takarítva az alomtálcája? A másik. Egészséges macska nem csinál ilyet. Mikor látta állatorvos? Olyan nincs hogy a macskából "potyog ki" a széklet, csak ha nagyon beteg a jószág.
2017. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem mindennapos a hányás.

Alomszagú a lába, és van hogy pisis-kakás is, mert akkor frissen belelép, vagy belenyúl, amikor próbálja elásni.

A potyogtatás sem mindennapos ez most először fordult elő. Illetve régebben egyszer-kétszer kakált már a földre.

Az állatorvos szerint semmi baja, még vért is vett tőle a kedvemért.

2017. okt. 29. 15:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A macska nem a pisit, kakit kaparja, amikor az almot kaparja, ha megfigyeled, mindig a folt, lerakat ELÉ nyúl a mancsával, mert nem szétteríteni akarja a vizeletét, meg a szagát, hanem elásni/betakarni. Mielőtt belemegy az alomba is megszagolja, miután kijött is megszagolja, figyeld meg. A macskádnak nem pisis/kakis a mancsa olyankor, a "tiszta" alomba nyúl bele, amiről nem tudjuk mit használsz, ugye szokták keverni, nem tudjuk, milyen gyakran és milyen módon kezeled az almot, meg van több féle. Minek üldözöd? Van ajtó azon a konyhán? Csukd be éjjelre. Szerintem túlsprirázod az üldözésével. Az hogy néha máshova is pottyan valami elő szokott fordulni.

Amúgy gondolom gyereked nincsen, ha ez a pisi-kaki téma ennyire taszít. Hozzáteszem, az enyém ritkán megy a pultra, azt az egyet nem szeretem. De ennyi erővel fél óra múlva is "olyan" lehetne a mancsa. De nem olyan.

2017. okt. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És lehet, hogy akkor idegességében pottyantotta el. Azért, mert stresszeled az üldözésével, és elképzelhető, hogy fejben neki összekapcsolódott a wc-zés, és az üldözés miatti stressz. Nem büntetni kéne, hanem átszokatni más helyre. Wc után mindig megülnek valahol, és pihiznek, meg mosdanak. Hát javasolni kellene neki erre a célra egy másik helyet. Üldözni nem lenne szabad emiatt. Az én macskám egyébként váltogatja a szokásait, tehát (az ilyesmiket) esetleg ha nem hajkurásznád egy darabig, lehet neki is eszébe jutnak, hogy más szimpi helyre menjen. Vagy tegyél le neki a konyha kövére egy nem használt ruhát v ilyesmi, vagy egy székre, ami felkelti az érdeklődését, mert mint tudjuk minden ilyesmin szeretnek elücsörögni. (Az egyetlen cuccon, ami kint van az ágyon, vagy éppen amivel foglalkozol).
2017. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kollégiumban lakok vele, úgyhogy az ajtó becsukás nem lehetséges. Csak a szobám van és kész.

Ha nem ugrik fel az asztalra akkor nem üldözöm meg szidom le. Néha előfordul, hogy csak elmegy a fekhelyére és ott tisztálkodik.


Tudom hogy mit és hogy csinál egy macska wc-zéskor, már több mint 10 éve macskák között vagyok, de azért köszi, hogy leírtad. Próbál nem belenyúlni, de néha mégis sikerül neki, meg néha nem ássa el rendesen, és akkor kifele jövet belelép. Ahogy potyogtat, a hátsó lábaira esik rá a termék sokszor.

Az alom csomósodó bentonit. Ezek a fajták sajnos ráragadnak a lábára, és ahogy jár úgy esik le róla az a pár darab útközben. Gondolkodtam már a szilikonoson, de arra nem lenne időm hogy naponta 4-5-ször átforgassam az egészet meg aztán teljesen kicseréljem hetente. Drága is lenne ha ilyet használnánk meg nagyon nem környezetbarát.

2017. okt. 29. 20:59
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha puha s széklete, csak akkor lesz olyan a lába. Esetleg változtass az ételén. Enyémek szép formás hurkácskákat hagynak, ami összeáll és nem laza.
2017. okt. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Pedig az én cicamnak is olyan amúgy.
2017. okt. 30. 20:12
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Még az jutott eszembe, hogy kicsi lehet neki az almosdoboz. Az alomhoz (persze, nem turkálva a zsebedben)javaslom a Fressnapfban kapható Multifit biofresh alom használatát. Nem tapad a mancsra, enyhén illatosított.
2017. okt. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi! És az is hagyományos, csomósodó?
2017. okt. 30. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!