Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Néhány napja találtunk egy cicát, valószínűleg gazdija van, legalábbis volt, mivel faj cica (fiú), illetve nagyon szép ápolt. Hiába kerestük, nem találjuk a gazdit, nagyon sok hirdetést feltettünk már, közösségi oldalon is fent van, rengetegen osztják, de tényleg semmi. :(


Nos az az igazság, hogy mi így megtartanánk, de nekünk már van 5 cicánk, 4 lány, egy ivartalanított kisfiú. Természetesen nem lenne gond, ivartalanítanánk hiszen nem szeretnénk utódokat, viszont a barátom nagyon szeretné magukhoz vinni, be is vásárolnának neki, nem is engednék ki (ők kertes házba laknak, mi panel), ami azért elég nagy "áldozathozás", mert ők nem szeretik házba az állatokat.


Viszont, már annyira megszerettem a cicát, hogy eszemben sem lenne odaadni. :( Ezalatt a pár nap alatt annyira "hozzám nőtt", ragaszkodik hozzám, a helyét is megszokta már ahogy észrevettem, sajnálnám.:( A barátomnál én nem láthatnám annyit, hiszen nagyon nagyon ritkán megyek, ő meg szinte minden másnap jön nálunk, de ő ezt nem érti meg, és megsértődött rám. Viszont az akkor is ott van, hogy itt már van 5 cica, és ivartalanításra is szükség lenne. Megéri? Szerintetek mi lenne a legjobb döntés?


2017. nov. 6. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem sok lenne már 6 cica egy lakásban,alapvetően ők magányos állatok nem társas lènyek. Minden cicának van saját territóriuma, a ti esetetekben a lakást osztották fel. Az általános elv szerint ahány szoba annyi cica az ideális. Tehát hacsak nincs minimum 6 szobátok akkor jobban érezné magát egyedül egy olyan helyen ami csak az övé,ráadásul a többi macskát területét se veszélyeztetné.Ha a barátod ennyire szeretné és jó helyre menne a cica akkor szerintem add oda neki.😊

Off: amúgy hol tartjátok az alomtálcákat? Csak kíváncsi vagyok hol lehet eldugni 5-6 alomtálcát? 😃

2017. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, amit az előző. Az egy dolog, hogy te megszeretted, de "önzőségből" ne tartsd meg, hisz nehéz lenne összeszoktatni a többivel, és mindegyiknek csökkenne a saját területe.

Ha a barátodhoz kerül, nyilván ott is meg tudod látogatni.


Azt viszont nem tudom figyelmen hagyni, "faj cica". Faj, mivel fajtiszta macska, ez egyértelmű, de honnan tudod, hogy fajtatiszta is?

2017. nov. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem is az a jó döntés ha hagyod, hogy a barátodé legyen.
2017. nov. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maxitabi ***** válasza:
100%

Az oké, hogy megtartod: de! két hétig kell/kötelességed keresni az eredeti gazdáját. Facebookon, állatorvosi rendelőkben hirdetni, hátha ismerik.

Chip nincs benne??? Nekem még a házicicában is van - hátha megkerül úgy a gazdája!

2017. nov. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egy elég kisvárosban élünk, szerintem ha valaki annyira nagyon keresné a cicust, akkor már aznap megkezdi a keresést valószínűleg meg is találja mivel a mi környékünkön volt, és a központban lakunk, úgy hogy még fent marad a hirdetés facebookon illetve jófogáson is van egy, hátha, de már nem hinném, hogy jelentkezni fog bárki is.

Nincs benne chip, voltunk állatorvosnál.

2017. nov. 9. 23:30
 6/6 A kérdező kommentje:

1-es: nem igazán értem a kérdést 😁 Miért ne piszkolhatna az összes cica egy alomtálcába? Nálunk egy nagy van, és az összes cica ott pisil, kakil évek óta. 😁😅


Köszönöm szépen a véleményt mindenkinek. A barátom lemondott róla, mivel náluk egész nap senki nincs otthon, és unatkozna a cicus, úgy hogy ha nem jelentkezik senki, hogy ő a cica gazdija, akkor marad velünk.

2017. nov. 9. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!