Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hirtelen sírni kezdett a...

Hirtelen sírni kezdett a macskám. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Basszus annyira rám ijesztett, még mindig remegek.

Egyik pillanatról a másikra ilyen panaszosan, rekedten, hangosan sírni kezdett és nem akarta percekig abbahagyni. A másik ment rögtön vigasztalni.

Felemeltem, tapogattam, nem jelzett fájdalmat. Kétszer ment utána szárazat enni és ivott rá vizet is.

Azóta minden oké, sétálgat, érdeklődik, játszik.

Gyanús, hogy a folyosó felé nézett végig, arra tudok gondolni, hogy a mosódió a centrifugában nem tetszett neki. Érzékeny a füle, de eddig a mosógépre még sosem panaszkodott.

Szerintetek lehet, hogy csak az idegesítette, vagy sanszos valami szervi gond? Lázasnak nem lázas, kifejezetten hűvösek a fülei.

Három éves ivartalanított kandúr.

Egyelőre kezdek megnyugodni, de szerintem ettől függetlenül holnap megnézetem az állatorvossal, biztos ami biztos.


2017. nov. 8. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Valószínű, hogy inkább csak megijedt valamitől, és nincsen baja. Azért figyelgesd, és persze az nem árthat, ha megmutatod az állatorvosnak.
2017. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod :)

Először én is azt hittem, hogy megijedt, de nem borzolta fel a farkán a szőrt pedig olyankor úgy szokott kinézni, mint egy mókus... :/

2017. nov. 8. 22:36
 3/10 A kérdező kommentje:

Hű de szedett-vedetten írok, látszik, hogy még nem vagyok magamnál :D

Talán nagy baj nem lehet, most fekszik a lábamnál és néz rám nagy szemekkel, hogy miért vagyok kiakadva.

2017. nov. 8. 22:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Fura.


A macskák csendes állatok, pár kivételt leszámítva (anyamacska-kölyök, bagzó macskák stb.) kizárólag az embereknek nyávognak; az ember képtelen úgy metakommunikálni (="testbeszélni") mint egy macska, ezért használják a "minél hangosabban üvöltesz, annál jobban megérti" taktikát, mint amikor egy kevésbé értelmes ember próbál elmondani valamit egy külföldinek :D


Azt hiszem, ez segélykérős nyávogás lehetett - lehet, hogy furán hangzott a mosógép, mert valami olyan cucc volt benne? Vagy valami mást hallott, ugye jók a fülei.

2017. nov. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém is ezt szokta csinálni, leginkább éjjel, és ezután ajándékot találok a szobám ajtaja előtt, amit nekem hozott!


Általában játék egeret.


Ha nem veszem el az ajándékot, akkor beteszi a cipőmbe.

2017. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Szokott ő szövegelni, még többet is mint kéne, de ez most kifejezetten ilyen... nem is tudom máshogy leírni, mintha sikoltozott volna. Szörnyen ijesztő volt. Segélykérő volt, igen hál' Istennek baj nincs.

Egész mosódiókat tettem most a mosógépbe, ugye ezek ilyen kis félkemény száraz növénykék, kopog ahogy forog a dob.

Én nem hallottam, hogy azavró lett volna centrifugázás közben, de neki nagyon érzékenyek a fülei, biztos fájt neki.

Szóval most centri nélkül indítom el a gépet, kiveszem belőle a zsákocskát és úgy folytatom, nem szeretném kínozni szegényt. Ennyi kényelmetlenség belefér :D


5-ös, tündéri lehet az a cicó :D

2017. nov. 10. 22:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez inkább paranormal..

Az èn kutyám is csinált már ilyet, hirtelen a semmiből egyszercsak nekiállt kínkeservesen vonyítani, kimentünk megnèzni hogy mibaja, reszketett, fojta könnye ès eközben egyfolytában csak egy pontra nèzett, na vajon hova ? Oda ahol apám összeesett ès meghalt mèg 99 nyarán.. (Szerencsètlen kutyának kellett vagy öt perc mire megnyugodott) hidd el ezek nagyon is èrzèkelnek dolgokat,

2017. nov. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a diók zavarták meg, inkább megijedhetett a hangjától és azért kért tőled védelmet.
2017. nov. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyem is csinal ilyeneket. Es ugyanigy beparaztatott. Nala a telefonalas, a porszivo, a mosogep es az olyan kaja valtja ki a hangos sirast, amit nem szeret. Pl ha csirkemell helyett csirkecombot akarok neki adni :P a hulye...nincs baja szervileg szerintem. Hiszti! Meg ijedtseg. Valami zavarja. Es toled varja a megoldast. Ez pont az a hangeffektus, ami az embert azonnal akciora keszteti, es ok ezt tudjak.
2017. nov. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
43%
Egy ismerosom cicaja akkor csinalta ezt, amikor etetesi idon kivul akart egy kis plusz kajahoz jutni. De meg le is fekudt a foldre es vonaglott is hozza, mintha valami komoly baja lenne. Ahogy a gazdi elindult fele (termeszetesen halalopsan megijedve), akkor felpattant es a konyha fele vette az iranyt, egyenesen a hutohoz. Hirtelen jobban lett :P persze nem azt mondomn, hogy nem kell komolyan venni minden egyes jelzest, amit a cicak leadnak, de azert nem art tudni, hogy erosen manipulativ termeszetuek, es van, hogy akkor is eljatsszak a haldoklot, ha csak egy kis plusz figyelmet akarnak. Vagy valami surgos intezkedest.
2017. nov. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!