Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó ötlet kinti-benti cicát...

Jó ötlet kinti-benti cicát lakásba vinni? Tapasztalatok, vélemények érdekelnek.

Figyelt kérdés

Van egy hatéves, ivartalanított nőstény házimacskám. Elég lusta, de szeret elpiszmogni, sétálgatni, szaglászni kinn. Egy tanyán él most a nagymamámmal, kinti-benti cica. Még én vittem haza kölyökkorában, de én egy éve felköltöztem Pestre munka miatt, és azóta csak hétvégén megyek haza, és a macskával is csak hétvégén tudtam így foglalkozni. Ennek ellenére nem idegenedett el tőlem, ha otthon vagyok, bejön, velem alszik az ágyban, követ egész nap mindenhová. Mamámmal nem alszik, pedig felengedné a lábához. Ha nem vagyok otthon, akkor csak bemegy a konyhába, és beül a sparhelt alá melegedni. Hagyja, hogy mama simogassa, de nem megy fel az ölébe, nem megy oda hozzá dörgölőzni. Ezért mama azt mondta, hogy szerinte én vagyok az igazi gazdája, és vinnem kellene magammal. Most végre ki tudtam venni egy olyan lakást, amiben a tulaj engedi a kisállatot, és én vinném nagyon szívesen, de ez egy pici 30 nm-es garzon, a macska csak akkor tudna levegőre menni, ha reggel és este leviszem hevederben sétálni, és én nagyon sokat túlórázok, úgyhogy szegény otthon lenne egyedül egész nap. Eddig is nélkülem volt, de eddig legalább mama ott volt vele a házban, vagy ha akart, kimehetett sétálni az udvarra, kertbe, vagy egerészni. Nem tudom, hogy meg tudná-e szokni ezt a környezetet, azt, hogy nem jöhet-mehet, ahogy kedve tartja, hogy egyedül van, meg hogy hevederben sétáltatom (megszokta, abban vittem orvoshoz, ha kellett, de nem minden nap). Heveder nélkül biztos nem vinném ki, otthon a ház 5 km-s körzetében semmi nincs, szóval ott nyugodtan bóklászhatott, de a városba nem fogom kiengedni.

Így viszont nem tudom, önzés-e, ha magammal viszem, mert szeret velem lenni, és így minden nap velem alhatna, amit ő is szeret, meg nekem is nagyon hiányzik, viszont a macskák eleve nehezen viselik a változást, még azt is, ha új házba költöznek velük, nem még, ha 180 km-t kell utazni vonaton hordozóban legalább havonta (havi egyszer biztos meglátogatom majd mamát), aztán egy új lakásba kerül, aztán ki se mehet a szabadba, pedig neki ez eddig meg volt szokva.

Egyébként szobatiszta, van neki benti alom éjszakára, amit eddig is használt, és a tulajjal olyan szerződést kötöttünk, amiben az is benne van, hogy ha bármi kárt okoz az állat olyan berendezésben, ami nem az enyém, akkor azt megtérítem (de ezt természetesen szerződés nélkül is megcsinálnám, meg szerintem úgyse fog).

Szerintetek?


2017. nov. 10. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok mulik a cica termeszeten.Az enyem a panelba is kijaros volt,nem lehetett volna bent tartani,nem is akartuk,de egesz nyugis volt a kornyek es os is olyan helyekre ment,ahol nem banthattak.Ha a cicad ennyire ragaszkodik hozzad es amugy sem egy nagy felfedezo,akkor szerintem nem viselne meg olyan nagyon a valtozas.Igaz,hogy nem kozlekedhetne kedve szerint,de egyutt lemennetek setalni es azt is biztos szeretne.Ha meg megsem mukodne a dolog mamad biztos nem mondana,hogy ne vidd vissza.
2017. nov. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
13%
Bármennyire szeret téged a cica nem tartom jó ötletnek. Meg fog lattanni egyedül 30nmen. A cicák bármennyire szeretnek valakit sokkal inkább a helyhez ragaszkodnak. Ha kiszakítod a megszokott környezetéből nagy trauma lesz neki és egyáltalán nem biztos, hogy úgy fog veled viselkedni mint otthon. Nem tudod pótolni a kertet és a szabadságot. Nekem volt több utcai cicám is akik kényszerből kerültek lakásba mert mentettük őket. Sok szeretett is, meg velem aludt, de nem voltak boldogok. Sokuk folyton meglógott, sok neurotikus lett a bezártságtól pedig mi 70nmen laktunk 10m.es előszobával ahol lehetett futkosni mégis. Már nem tartanék cicát lakásban, csak kertesházban még olyat sem amelyik nem volt soja kijárós. Nem jó nekik, unatkoznak és lelkibetegek lesznek. Tényleg. Neked meg nem lesz időd egész nap foglalkozni vele mert otthon sem leszel így egy idő után neked sem lesz öröm egy boldogtalan állatot látni minden nap. Mikor utánad fut induláskor és néz ahogy rázárod az ajtót bánatosan. Szívfacsaró.
2017. nov. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a másodikkal.

Igazából a cicán múlik.


Én 2 abszolút kinti cicát költöztettem bentre. Amikor elköltöztem és kollégiumba jöttem, hoztam őket is. A korábbi, hatalmas nagy kertből kerültek be egy 14 m2-es szobába (holott azelőtt még sosem jártak bent). És megszokták pár nap alatt, megszerették, semmit nem rongáltak, nem volt velük gond soha. Sőt, jobb is lett így nekik, kényelmesebb lett az életük. :)

2017. nov. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Mindenképp megpróbálom felhozni a cicát, aztán ha 2-3 hét alatt nem szokja meg, akkor visszaviszem mamához a megszokott környezetébe. A döntésemben szerepet játszott az is, hogy sok munkatársam eleve panelba vitt cicát, és megszokta a környezetet. Szóval kipróbáljuk, működik-e ^_^

Illetve többen is azt a tippet adták egy macskás csoportban facebookon, hogy befogadhatnék mellé másik macskát is, és akkor nem lenne egyedül napközben. Ennek még mindenképp utána fogok nézni, mert részemről nincs akadálya több macskának, a házszabályzat négy darab kisállatot engedélyez, és mikor hazavittem a cicát kölyökként, akkor volt egy kutyánk is mamával, azzal is nagyon jól kijött, eljátszottak, együtt aludtak, nyalogatták, "fürdették" egymást; plusz volt malacunk, jelenleg is vannak tyúkok, meg egyszer egy évig gondoskodtunk egy őzgidáról is - minddel nagyon jól kijön/kijött. Mintha hiányozna belőle a vadászösztön :D De egy új cica befogadását mindenképp alaposan át fogom gondolni annak fényében, hogy hogy viselkedik a macska, ha megszokja (egyáltalán) az új helyet, ugyanis nekem azért nincs sok időm, azért csak havi egyszer megyek majd mamámhoz, mert elkezdtem egy egyetemet levelezőn. Ez azt jelenti, hogy a munkaidőmön felül a péntek estéim, és szombat délelőttjeim is foglaltak, ekkor se tudok a macskával lenni. Szóval az is esélyes, hogy ha nem szokja meg, akkor egyszerűen visszaviszem mamámhoz, a megszokott környezetébe, mamám szívesen gondoskodik róla, kérte is, hogy ha én elviszem a macskát (és erre ő biztatott, mert szerinte neki inkább én vagyok a gazdája), akkor hozzak neki valahonnan egy macskát, vagy egy keverék kutyát, aminek gondját viselheti.

Szóval arra jutottam, hogy megpróbálom, adok időt, ha a cica nem szokja meg, vagy látom rajta, hogy boldogtalan, akkor visszaviszem.

#3-as válaszoló: hol van olyan koli, ahol engednek kisállatot tartani? Nem vagyok kolis, de néhány ismerősöm az, nekik ez még jól jöhet.

2017. nov. 11. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Szegény cica. 😣 szerintem ezt már eleve eldöntötted csak arra vártál kapj egy megerősítő választ. Au hogy a macska mév él pár jét múlva is és nem tette tönkre az egész lakást nem azt jelenti, hogy boldog is. Kár hogy az emberek íly3n önzók és csak a saját érdeküket nézik. 😑😛
2017. nov. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nem fogom êszrevenni, ha nem boldog? Viszonylag egyértelműen szokta jelezni, ha elégedetlen valamivel.
2017. nov. 13. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!