Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a macska milyen keverék lehet?

Ez a macska milyen keverék lehet?

Figyelt kérdés

Az (azóta természetesen ivartalanított) közönséges házimacskánk... hát, közelebbi kapcsolatba került egy "fajmacskával", és becsúszott egy kiscica.


Gyönyörűszép - még sosem láttam ilyen színű k. házimacskát, és az arca/fejformája is másmilyen, szóval biztos hogy valami különlegesebb fajtájú az apja.

Az állatorvos szerint Birman keverék, én nem nagyon látom a hasonlóságot, de nem is nagyon értek a macskafajtákhoz. (az "egyedibbeket" - perzsa, sziámi, szfinx, stb. - megismerem, a többivel már gondban vagyok)


[link]


2017. nov. 10. 16:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ránézésre azt mondanám, karthauzi. Biztos nem Birman, mert annak nincs kék változata, a kék színt pedig egy gén hordozza.

Idéznék, a könyv címe "1000 macska", az Alexandra adta ki.

"A világon négy kék macskafajta létezik, a korat, a brit rövid szőrű kék, a karthauzi, és persze az orosz kék. Utóbbit leginkább a korattal lehet összetéveszteni, de annak feje inkább szív alakú, szeme pedig nem annyira smaragzöld. A karthauzi és a brit rövid szőrű kék sokkal nagyobb, arcuk kerekebb, szemük pedig rézszínű."


[link]

Ő egy karthauzi tenyésztő honlapjáról van.

Hát így fotóról az első gondolatom karthauzi volt, harmadjára megnézve meg orosz kék is lehet, de az karcsúbb, vékonyabb testalkatú.

Lehet nézni talán az orrát is (profilból, a stopvonal). A testalkata alapján. Illetve a szőr alapján. Ugyanabból a könyvből:

"Az orosz kék az egyetlen macska, amely dupla bundát visel: a fedőszőrök ugyanolyan hosszúak, mint az aljszőrzet, így a selymes szőrzet igen rövid és elálló. .. és ezüstösen csillog"

Az orosz kék feje viszont ék alakú.

Szerintem tenyésztők honlapján vagy facebookján nézzél fotókat a szóba jöhető fajtákról, mert google iszonyúan keveri a macskafajták képeit, természetesen az egymásra hasonlítókét. (szoktam nézegetni). (van orosz kék kennel, de facen)

A szemszín szerintem nem biztos, hogy mérvadó, mert keverék cica, és később változhat is a szeme színe.

Jó kis feladat :)).

2017. nov. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ja, igen, azt akartam írni, hogy én az orra alapján gondoltam karthauzinak.
2017. nov. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Itt jobban látszik a feje:

[link]


Nagyszüleimnél lakik (akik tőlem 600 km-re laknak) szóval összekapartam az összes képet amit találtam róla, hátha valamelyiknél jobban látszik


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Itt nagyon jól látszik az ezüstös csillogás a lábain

[link]

2017. nov. 10. 22:48
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg jól sikerült házicica van. Azért, mert másabb külsőre mint azok a cicák amiket te láttál eddig, nem biztos hogy fajtatiszta az apuka. Rengeteg ilyen kék színű, sárga szemű cicára akarják rámondani h orosz kék, karthauzi, stb. Nekem tk-s orosz kékem van, barátnőmnek tk-s karthauzi és egyáltalán nem hasonlít rájuk, de mivel kiállításokon jelen szoktam lenni, ismerem a többi fajtát is és nem hasonlít egyikre sem annyira, hogy rá tudjam mondani hogy ő olyan fajta, bocsánat. Ő egy igazán szépen sikerült házicica! Gyönyörű! :)
2017. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)


Rengeteg házicica van a környéken, mi is befogadtunk egy csomót, ő valahogy tényleg más, sosem láttunk még ilyet, abszolút más a "felépítése" és a szőre (tapintásra, tömöttségre, színre) mint az anyjának.


Ettől függetlenül elismerem, hogy lehet hogy tévedek :)


A doki ismer egy fekete Birmant, azt állítja hogy ő lehet az apa, a Brit rövidszőrűt kizárta (nem voltam jelen, a nagyszüleim pedig nem emlékeznek hogy miért nem lehet az)

A macsek kisvárosban él, már-már faluszerű, nem sok embernek van "különleges" cicája.

(Dokiból sincs túl sok, szerintem a többség ahhoz jár akihez mi is)

2017. nov. 12. 15:59
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Én találkoztam már olyan házicicával hogy nem akartam elhinni hogy az :D Szóval vigyázz rá nagyon, gyönyörű szépség! Sok boldogságot kívánok még vele :)
2017. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen :)


Abban is "különleges", hogy rendíthetetlenül jön velünk sétálni, amikor viszem a kutyát :D

Ha lemarad, akkor meg nyivákol, hogy nehogy elfelejtsem hogy ő is velünk van :'D

2017. nov. 12. 17:25
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért arra a fekete birmanra kíváncsi lennék. Csak mert olyan nincs.
2017. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy a Burma macskára gondolt a doki? Még az is reálisabb lenne. :D

De valószínű amúgy, hogy tévedett. :)


Ettől függetlenül szép a cica nagyon, és ez a sétálós sztori.. :D

2017. nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Lehet hogy Burma, én nem voltam ott, nagyszüleim meg nincsenek otthon a fajtákban :) Simán lehet hogy félreértették, vagy a "birman" volt szintén keverék :)
2017. nov. 13. 08:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!