Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg ennyi betegséget el...

Tényleg ennyi betegséget el lehet kapni a macskáktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van kettő utcáról mentett cicám. Leukozis és szoba macskáknak ajánlott kombinált oltással vannak beoltva, és rendszeresen féreghajtva is. Nem szoktam ki engedni őket bóklászni, cicahámmal pár percet szoktunk sétálni. Viszont nagyon sok fertőzést,betegséget olvastam, amit a macskáktól elkaphatunk. Ez most tényleg komoly vagy csak hiedelem? Volt ilyen is,hogy ne aludjunk a macskánkkal, mert súlyosan megbetegedhetünk.Sömör,bélrendszeri megbetegedések,macskakarmolás betegség stb.

Valami tapasztalat ezzel kapcsolatban?



2017. nov. 13. 01:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg macskával érintkeztem, utcai nagyon koszos macskákkal is, (sajnáltam őket, szóval simogattam és etettem egy időben a környékbeli cicákat) de sosem lettem beteg emiatt. Persze utána alaposan kezet mostam. Bevallom őszintén, sok embert ismerek, akik macskát tartank, és az utcán is minden macskát összesimogatnak, amiket magukhoz tudnak csalni, de egyikük sem lett beteg miattuk.

Azt nem mondom, hogy "hiedelem", de ha az alapvető macskatartási és higiénes dolgokat betartod, akkor nem kell emiatt aggódni. (macskát olatni, féreghajtani, bolhairtani kell. alomtálcáját, tálkáit rendszeresen, alaposan tisztítani. orvossal évente megnézetni, főleg a fülét és a fogait. Neked evés, ételkészítés előtt és hazaérkezés után érdemes kezet mosni. A cipődet amivel kint jártál pedig olyan helyre tenni, ahol a cica nem nyalogathatja meg. Plédeket, párnákat, szőnyegeket pedig mosni, poratkairtózni kell, mert abban nagyon könnyeb megtelepedhetnek a paraziták, amik a macskát és embert egyaránt megfertőzhetik. Plusz cicának ne adj húst nyersen, csak ha előtte 2 hétig fagyasztottad vagy megfőzted.)

Évek óta együtt alszunk én, párom és a cicánk, egyikünknek sem lett ettől soha semmi baja. Mondjuk mi nem sétáltatjuk, mert utána utálja, amikor fürdetem a tappancsát, meg bevallom félek attól, hogy belemegy valami kullancs. :$

2017. nov. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Olvasd csak végig, mennyi szörnyűséget kaphatsz el embertársaidtól. Az, hogy kimész az utcára sétálni macskával vagy anélkül sokkal veszélyesebb, mint az, hogy macskád van. Azzal a kevés nyavalyával iszonyat pici eséllyel találkozol egyáltalán, és még akkor is kicsi az esélye, hogy bármi hatással legyen rád.
2017. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Fertőzéseket, betegségeket kaphatsz el akár kutyától, akár macskától, akár a légytől, ami berepül a szobába, de ugyanúgy az utcán, munkahelyen, de még a saját gyerekedtől vagy a szüleidtől is. Semmivel nincsen több betegség a macskákban, mint bármi másban a környezetünkben. Körültekintéssel, megfelelő higiénés odafigyeléssel ez szinte 0-ra redukálható. Ez az egész azért terjedt el, mert az utcán lévő kóbor macskák valóban összeszednek bolhát, kullancsot, akármilyen szennyet a karmuk alatt, férgeket... Valóban, ezek fertőzőek az emberre nézve, de ugyanez megvan a kutyákban is, csak belőlük kevesebb csavarog az utcán, így róluk ez nem terjedt el. De nyilván, frissen befogadott cicát nem engedek az ágyba a bolháival meg ki tudja, mivel, de egy oltott, féreghajtózott, bolhairtózott macska maximum annak okozhat gondot, aki allergiás a szőrére. 19 évet aludtunk első cicámmal egy ágyba, most 3 éve egy másikkal, de semmi bajunk.
2017. nov. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Beteg cicától lehet elkapni bizonyos betegségeket, de a te cicáid nem betegek, így nem fenyeget ilyen veszély.

Embertársaink sokkal veszélyesebbek ránk nézve, mint az állataink.

2017. nov. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépeb köszönöm a válaszokat.Aranyosak vagytok.

Minden higiénés dolgot betartok,akkor ezek szerint nen lehet gond.

2017. nov. 14. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!